Wpis z mikrobloga

Wróciłem właśnie z wczasów samochodem. Zrobiłem kilka tysięcy kilometrów po autostradach i mimo, że staram się unikać stereotypowego myślenia, to za każdym razem jak mi się coś z nienacka w lusterku pojawiało mrugając długimi, lub #!$%@?ąc z włączonym lewym kierunkowskazem to w 9 przypadkach na 10 miało biało-niebieską szachownicę na masce.
Mnie #!$%@? to przeświadczenie, że te wszystkie BMW, Mercedesy czy inn Audi to są auta "premium" czy "luksusowe" marki...

Premium/luksusowe to są Bentleye czy Rolls Royce, bo na te sobie żaden patus robiący u niemca na magazynie na pewno nie pozwoli, a nie bmwice, którymi jeździ pół blokowiska XD


@EdgyCaesar97: To są dwie zupełnie różne kategorie.

Luksusowe, czyli segment F, może produkować każda marka. Oczywiście Toyota czy Nissan segmentu F nie
@jamtojest2: Czy BMW, Mercedesy, Audi, Ople, Toyoty i inne wszystkie które wymieniłeś, to gónwa dla biedaków w porównaniu do Bentley/Rolls Royce? Tak, koniec tematu.

"BMW czy Mecedesami, to nadal są i będą marki premium." zes8ać się a nie premium...
@jamtojest2: #!$%@? te 2 wymienione przeze mnie marki się od miliona nawet nie zaczynają, co ty pieprzysz, premium! czad kur*a premium! Ultragiga czad BeeMWu light year hevi premium!!! XDD

Auta dla patusów/biedaków/ludzi na dorobku (niepotrzebne skreślić), koniec.
@EdgyCaesar97: Pierwsze z brzegu:

Bentley 2019 rok, 1 277 000 zł
https://www.otomoto.pl/oferta/bentley-continental-gt-6-0-w12-unikatowy-lakier-mulliner-matowy-gwarancja-fv23-ID6DQEiY.html#dff7bb6ca3

Mercedes 2017 r., 1 279 999 zł
https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-s-s650-maybach-1-z-300szt-6-0-630km-salon-pl-1-wlasciciel-ID6DInnt.html#c0ecd463bb

Jasne, że Bentleye są droższe wyjściowo, ale to nie jest naprawdę trudne do pojęcia, że to jest ten sam segment dla tej samej grupy docelowej.

Auta dla patusów/biedaków/ludzi na dorobku (niepotrzebne skreślić), koniec.


xDDDDDDDDD
@jamtojest2 o czym ty mówisz, sprawdź ceny A6 C7 i BMW f11 z tego samego rocznika z podobnym wyposażeniem i mocą. Kaudi będzie drożej o kilka tysięcy, w podobnej cenie będą tylko egzemplarze z multitronikiem który się kończy.

W a salonie ceny są identyczne.
@open_or_die: Czyli sprawdzasz procent utraty wartości po wielu latach, co to ma do tego, które auta są droższe? To się sprawdza w salonie.
I bardziej chodzi o rząd wielkości, a nie drobne różnice. Mercedes jest droższy od Opla, Opel od Dacii. Ale Audi i BMW mają zbliżone ceny, co nie znaczy że takie same.