Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
@Gordon_LL: @MightyGoldberg:
Jak ktoś uważa, że od 6k albo 8k zaczyna się klasa średnia to chyba upadł na głowę. Programista 15k, czy nawet 25k to nadal nie jest klasa średnia, to jest klasa pracująca. Piłkarze, czy jacyś celebryci co zarabiają kilkanaście albo dwadzieścia parę k, motłoch ich widzi w tv, mają drogi zegarek i furę to też nie jest klasa średnia. Jest jakiś facet co jest w stanie 20 piłkarzom
@Panda1112: Ale co mnie obchodzi to, że ktoś ma problem ze znalezieniem pracy za 3k netto?! Co ty opowiadasz o wyższym wykształceniu?! Prace nisko płatne zawsze będą niskopłatne, a zawody, gdzie jest nadpodaż absolwentów danych studiów dalej niskowynagradzane. Przy ustalaniu wynagrodzenia kluczowe jest określenie „zastępowalność”. I tu nie chodzi o, jak to ująłeś, podniesienie bogatszym ludziom podatków, bo wszystko co jest robione znacząco dotyka na pewno nie tych bogatszych. Dotyka to
@Panda1112: Tacy jak Ty nie rozumieją, że gospodarka to nie jakieś autonomiczne sektory tylko naczynia połączone. To nie jest tak, że wystaczy zabrać jednej grupie i dać innej i magicznie wykresy się zaczną wyrównywać. Ludzie przerzucą te podatki na koszty ich usług, a skoro ich usługi będą droższe, to cena finalnego produktu wzrośnie - więc kto tak naprawdę zaplaci najwięcej w proporcji do swoich zarobków? Chcąc wspomóc ludzi najmniej zarabiających (żeby
mamy podatki regresywne w porównaniu z EU


@vilas: Nie wiem skąd się wziął ten mem. Przy 4k brutto płacisz ~11% podatku (dochodowy+zdrowotne), programista 15k płaci 19% + ryczałtowa zdrowotna. Programista mniej procentowo odkłada na emeryturę, ale to ni #!$%@? nie jest podatek.
Przy 4k brutto płacisz ~11% podatku


@GienekZFabrykiOkienek: jak 11 , przecież stawka PIT jest 17 a jak w drugi próg na umowie o pracę wchodzę mam 32% i nie odliczę leasingu jako etatowiec

jakie 11% podatku ma ktoś na etacie ? stawka jest 17% a parę lat temu była 18%
i nic się nie odliczy
Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

@Panda1112:
Ale wiesz, że zawsze będą
@Panda1112: i tak na końcu Ty zapłacisz więcej, bo biznesy podniosą ceny żeby utrzymać się na tym samym poziomie bo oni też mają kredyty, leasingi etc. więc potrzebują stabilnej sytuacji. tak więc nie ciesz się za szybko
@Panda1112: A nie zastanawia cię ze koleś który nie płaci podatków i ma jakieś 100 000 000 w nieruchomościach, 5 000 000 w gotowce nie zapłaci z tego podatku? Pan morawiecki mówi ze ja który 5 lat temu wziął kredyt i tera mam -1 000 000 to ja mam płacić więcej! dajcie mi dojść do tego co ma ten obrońca uciśnionych.
@Panda1112: @Gordon_LL: @kuncfot: nie powinno być żadnego targetu, ale lockdowny tanie nie są. Myślicie że co można tak bez konsekwencji zamknąć gospodarkę ? Przecież to oczywiste, że spowoduje to straty dla osób prywatnych a w konsekwencji dla państwa w podatkach. Te straty trzeba będzie uzupełnić podatkami nowymi/wyższymi, bo przecież wydatków nie ograniczą.
@kwaz1: albo można zwiększyć podatki co jest łatwe, albo można uprościć podatki i inwestować w gospodarkę.

U nas obecnie utrudniamy i podwyższamy podatki i inwestujemy w socjal. Jak to wszystko jebnie ...
albo można uprościć podatki i inwestować w gospodarkę.


@kuncfot: inwestycje w gospodarkę wyglądają jak CPK lub elektrownia atomowa z której każdy wie i tak gówno będzie ale spółka jest prezesury są 20-30 lat się pociągnie... Nikt nie chce upraszczać podatków bo skomplikowane podatki są po to żeby płacił je kowalski a tego kogo stać to się zwolni.
jak 11 , przecież stawka PIT jest 17 a jak w drugi próg na umowie o pracę wchodzę mam 32% i nie odliczę leasingu jako etatowiec


jakie 11% podatku ma ktoś na etacie ? stawka jest 17% a parę lat temu była 18%

i nic się nie odliczy


@vilas: No to wrzuć sobie 4k brutto w kalkulator wynagrodzeń i zobacz jakie dokładnie ci wyjdą liczby ( ͡° ͜ʖ ͡
@Panda1112: Gdy zaczynałem prace na studiach zarabiałem niecały 1000 zł. Po ponad 10 latach na rynku pracy zarabiam niecałe 7,5 tys brutto. Nie dostaje tych pieniędzy za ładne oczy tylko za doświadczenie i wiedzę, które zdobywałem przez te wszystkie lata. A dalej nie jest to poziom zarobków który chce osiągnąć. Ale w tym zyebanym kraju nie można być ambitnym i się rozwijać bo zostaniesz zgnojony i zrównany do poziomu tych, którym
@Panda1112: W sensie, ludzie z wielkich miast będą utrzymywać tych, który mieszkają na wsiach i w małych miastach, bo statystycznie tam się najmniej zarabia (jest tam tez prawie cały elektorat PISu, ale to pewnie przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°))Czy idąc tą droga zwiększymy koszty życia na wsi i lepianki tez będą po 8k za metr?
@GienekZFabrykiOkienek: mówię o PIT - ja nie mam 20 lat żeby mieć PIT zerowy, ja mam ponad 40 lat
umowa o pracę, PIT 17% a jak druga praca i zlecenia to w 32% wchodzę
brutto 6 prawie (z kosztami pracodawcy 7 ubruttowione), netto 4 mam , jak druga praca i dorabiam i np. mam dużo zleceń w danym roku to wchodzę w 32% samego PITu
nie mam leasingu na auto, jako
@GienekZFabrykiOkienek: mam 7 ubruttowione, pewnie to 5800 brutto albo 5900 brutto, 4 do ręki (wiem jaki przelew dostaję) i mówisz mi że to jest 11 % ?
to jest 43% w pierwszym progu, mam 57% wynagrodzenia ubruttowionego
a wmawiasz, że lewica kłamie że obciążony jest pracownik w Polsce
zarabiam na rękę połowę tego co pracodawca ponosi i mówisz mi że jestem mniej obciążony od bogatych programistów co mają 20 tysi i
@vilas: Proszę ja ciebie:
https://zarobki.pracuj.pl/kalkulator-wynagrodzen/7000-brutto

PIT + zdrowotne płacisz w okolicach 1000 zł - około 12% kosztu pracodawcy. 1350 zł odkładasz na emeryturę, 550 zł ubezpieczenie rentowe w razie przypału, 170 zł ubezpieczenie chorobowe z którego masz wypłacane L4, kolejne 170 zł fundusz pracy który wypłaca pensje jeżeli firma upadnie.
Programista15k płaci procentowo o połowę więcej podatku niż ty, ale bardzo mało odkłada na emeryturę, nie płaci ubezpieczenie chorobowego (bo nie
po 8k za metr?

@AnMarie: jakie 8 u mnie praga warszawska nie centrum jest 13 za metr


@vilas: Nie ok, ja kupowałam za 11 za metr u siebie w mieście, ale nie chciałam żeby ktoś mi narzekał, że wymyślam ceny, bo „nikt tyle nie płaci”. A 8 to taka cena, która trochę dalej od centrum jednak dość często się pojawia w innych miastach wojewódzkich
a wmawiasz, że lewica kłamie że obciążony jest pracownik w Polsce


@vilas: Jest obciążony, ale głównie zabezpieczeniami socjalnymi na które państwo każe mu odkładać - same podatki trafiające do budżetu państwa są dla pracowników dużo niższe, sam chciałbym takie płacić. Pracownik przechodzi wcześnie na emeryturę (60 lat!?) więc i odkładać na nią musi dużo (a i tak składka emerytalna jest nieopodatkowana, hajs który programista sam sobie odkłada na starość już jest),
@GienekZFabrykiOkienek: ta ta lewica zła bo typ co ma 20 tysięcy i fure za pół bańki odpisuje se jej leasing i z 20 tysi ma pewnie 17 czy ile tam
a pracownik to spoczko, bo co to jest oddawać 40 czy 50% (jak drugi próg) od kwoty którą de facto pracodawca płaci za stanowisko

spoczko, to czemu jak nie leasinguję auta za pół bańki i nie odpisuję jego leasingu to mam
czemu jak się pali to strażak tylko do mnie nie jedzie ale gasi firmę milionera ?

policjant broni przed napadem , wojsko chroni granice , sanepid zapewnia bezpieczną żywność , ochrona środowiska wysypisk toksycznych pilnuje każdemu


@vilas: Bo jak ci wyżej wyliczyłem - złodziej przedsiębiorca płaci procentowo o połowię więcej dochodowego niż ty.

spoczko, to czemu jak nie leasinguję auta za pół bańki i nie odpisuję jego leasingu to mam płacić
@kuncfot: Kuce się uczą życia xD
Dlatego, że żyjemy w społeczeństwie demokratycznym, większość nie chce gigantycznego rozwarstwienia i rozumie, że życiem steruje przypadek, jedni się rodzą bardziej inteligentni, pracowici, mają więcej szczęścia, znajoma ciotki załatwi im pracę, a innym nie. Ponieważ przypadek ma tak duży wpływ na jakość życia, to społeczeństwo demokratyczne, stara się niwelować te różnice, żeby prowadzić do życia w świecie bardziej sprawiedliwym.
Oczywiście ci którzy akurat mieli szczęście
39% odkładasz na twoją emeryturę, potencjalną rentę czy L4 - nie zabiera ci ich ani pracodawca ani państwo.


@GienekZFabrykiOkienek: którą zus mi prognozuje na 1300 brutto w roku 2045 ...
o ile w 2030 nie przedłużą
i o ile dożyję

4k dla singla to nie bieda, ale też nie na pewno hajs który można rozrzucać na lewo i prawo.


ta w centrum wawy spłacając resztę kredytu na mieszkanie 35m2

nasze prawa
którą zus mi prognozuje na 1300 brutto w roku 2045 ...

o ile w 2030 nie przedłużą

i o ile dożyję


@vilas: Bo odkładasz przez 40 lat a żyć będziesz na emeryturze ze 20. To się nie ma prawa spiąć bez podniesienia wieku emerytalnego.

nie prawda, Polska ma jeden z naliberalniejszych kodeksow pracy w krajach EU


Nie wiem co gadał profesor, z mojego doświadczenia w międzynarodowym korpo i porównania z tym
@vilas: Sorry, ale jak ktoś mi pisze, że mam szczęście, że chce mi się #!$%@?ć a jemu się nie chce więc mam mu dać to 'xD'.

Z moich znajomych z polibudy w okolicach trzydziestki wszyscy zarabiają przyzwoicie. Początek jest ciężki (znajomemy po WIPie ze specjalnością ze spawalnictwa krzyknęli po studiach 2k brutto xD) ale jak masz expa, chcesz #!$%@?ć i coś ogarniasz to zarobisz. Jak liczysz, że sam papier ci da
Jakie ty chłopczyku masz pojęcie o neurobiologii? Szkoda z laikiem w ogóle dyskutować.


@CzaryMarek: Nie trzeba mieć pojęcia o neurobiologii żeby rozumieć, że ten kto pracuje ten ma a ten kto nie pracuje ten nie ma xD Nie chce ci się pracować, masz inne priorytety - spoko, nikt cię nie wini, ale nie wyciągaj rączek po to co wyprodukowali inni.
@CzaryMarek: albo o fizyce jądrowej - dokładnie, mają się za bóg wie kogo bo ich nisza IT jest akurat outsourcingowana przez korpo
to tak jak by korpo w Polsce projektowały układy torowe i ja jako inżynier kolejnictwa bym miał 3000 tysie euro pensji (czyli tyle ile ma szef magazynu w rajchu czy najniższej rangi urzędnik)
i mówił jak to "trzeba się było uczyć, nieudaczniki, lenie, na mnie żerujące co nie chce
@CzaryMarek: a że pracodawcy oczekiwali 5 lat doświadczenia po dziennych to inna bajka - dlatego poszedłem do państwowego instytutu , laboratorium a państwo płaci jak w markecie to inny problem (na zachodzie moi odpowiednicy mają np. 6000 euro, a robotnik ma 1500 euro)
@GienekZFabrykiOkienek: no i np. mój znajomy co robił doktorat z fizyki jądrowej za 2100 uczył fizyki - też powiesz, że leń któremu się nie chciało robić ?
a doktor chemii co w laboratorium sanepidu czy inspekcji ochrony środowiska przy spektrofotometrze czy mikroskopie za 2600 netto to leń ?
no i np. mój znajomy co robił doktorat z fizyki jądrowej za 2100 uczył fizyki - też powiesz, że leń któremu się nie chciało robić ?

a doktor chemii co w laboratorium sanepidu czy inspekcji ochrony środowiska przy spektrofotometrze czy mikroskopie za 2600 netto to leń ?


@vilas: Płace w państwówce to jest zupełnie inny problem bo są one żałosne, ale wciąż każdy z nich mógłby zarabiać dużo lepiej pracując w
@GienekZFabrykiOkienek: u prywaciarza nie ma moich rzeczy bo robię przy sprzęcie laboratoryjnym badawczym lub przepisach prawa które prywaciarzowi nie sa potrzebne a prywaciarze oferują 3000 netto z takim doświadczeniem max a ja mam czynsz, spłaty , 6 netto potrzebuję na start
w rajchu inspektorzy czy laboranci czy ktoś od prawa jak ja mają 6000 w inspekcjach ochrony konsumenta
u prywaciarza nie ma moich rzeczy bo robię przy sprzęcie laboratoryjnym badawczym lub przepisach prawa które prywaciarzowi nie sa potrzebne a prywaciarze oferują 3000 netto z takim doświadczeniem max a ja mam czynsz, spłaty , 6 netto potrzebuję na start


@vilas: Zarabiałem podobnie a fizyki plazmy prywaciarze też nie robią ale jakoś nie leżę i nie krzyczę 'dej' xD Zamiast tego przez parę ładnych lat #!$%@?łem jak dziki osioł i dzięki
@GienekZFabrykiOkienek: Proste rozwiązania są dobre dla prostych ludzi. Świat jest skomplikowany i nie da się wszystkiego sprowadzić do "trzeba było #!$%@?ć", zapewniam cię, że każdy z twoich znajomych, gdyby urodził się z IQ o 10 mniejszym, to by w ogóle nie skończył polibudy, gdyby mieli patologicznego ojca... itp. itd.
W każdym cywilizowanym społeczeństwie, jest to zrozumiałe, że największą rolę w sukcesie odgrywa czysty przypadek, a tym bardziej, taki ekspert od fizyki,
Socjaldemokracja to tylko kolejny etap rozwoju społecznego.


@CzaryMarek: byle nie wchodziła w lewactwo
problem zaczyna się gdy socjal przechodzi w lewactwo czytaj:
- niskie kary dla bandytów
- brak prawa do broni
- ograniczanie aut bo jakaś ekologia
- rowerkowcy ograniczający kierowców
- feministki pieprzące o prawie zwierząt co ograniczają moich kumpli myśliwych, moją rodzinę rolników (ubój mięsa), jedzenie mięsa
- gender atakujący tradycję, pomniki, wiarę,
- feministki co nie chcą
- niskie kary dla bandytów


@vilas: Czemu niskie? Przecież to przypadek, że akurat oni są bandytami, gdyby ewolucja poszła inaczej to ty mógłbyś być bandytą. Powinny być niskie kary bo to wina wychowania, genów i patologicznego ojca a nie bandyty. Czy ty chcesz, żeby ludzie byli za siebie odpowiedzialni!? ( ͡° ͜ʖ ͡°)