Wpis z mikrobloga

Najlepszy i tak jest ból d--y wykopowych programistów, którzy w komentarzach wyzywają od "j-----j patoli" wszystkich uczciwych ludzi, którzy po prostu ciężko pracują na etacie od poniedziałku do piątku (a często też w soboty), płacą podatki i mają dziecko (albo, o zgrozo, dwójkę dzieci), ale nie zarabiają 10k na miecha. Wielcy przedsiębiorcy, którzy zamiast siedzieć na zwykłej umowie o pracę, kombinują tylko jak tu wrzucić nowe xiaomi albo ps5 w koszta. XD I jeszcze to poczucie wyższości, że ich klepanie gównostronek jest bardziej wartościowe dla społeczeństwa, niż zamiatanie ulic albo praca na kasie w biedronce. Mi się nowy ład nie podoba, ale ma jedną niepodważalną zaletę - wywołał pyszny ból doopki samozwańczej elity.

#nowylad #bekazpisu #bekazprogramistow
lysyzlombardu - Najlepszy i tak jest ból d--y wykopowych programistów, którzy w komen...

źródło: comment_1621092355HBsbjiLjp9b5dKnlsf8d9E.jpg

Pobierz
  • 320
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lysyzlombardu: patrzysz ze swojej perspektywy jako pracownika na etacie. Bardzo wielu programistow pracujacych na b2b wystawia kilka faktur miesiecznie np jednorazowe zlecenia, szkolenia czy nawet wspolpraca dlugoterminowa na zasadzie wykonania drobnych zlecen. Taka forma dzialalnosci jest bardzo wygodna a ten jeden klient ktory placi 15k miesiecznie nadaje tylko stabilizacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@lysyzlombardu: dopiero będziesz płakał jak ci programiści i reszta elit wyjedzie i będziesz tą patole ze swoich 2k utrzymywał xd programista 15k samego dochodowego płaci 3k, to dużo więcej niż twoje 700 zł na uop
  • Odpowiedz
@r333m4k444: co do wyjazdu, to już słyszę ten huk pękającej d--y, jak taki programista wyjedzie np. do Niemiec i się zorientuje, że zarabia 3k euro, a Polak Mariusz po podstawówce z przejaranym mózgiem i chrypą od codziennego harnasia zarabia 2k euro jak zrobi nadgodziny XDDD Ależ to musi być szpila prosto w ego programisty, który poświęcił pół życia na naukę, a tu taki bezmózg zarabia prawie tyle samo XD
  • Odpowiedz
@testovirondepot: ja słyszałem, że jak nie programujesz z pasji od 3 podstawówki, to nie jesteś prawdziwym programistą, tylko przyszedłeś do it po kasę i się szybko wypalisz. Więc prawdziwy programista siedzi w tym od małolata i zanim pójdzie na studia, to już ma dawno lata praktyki za sobą. No tak na wykopie czytałem
  • Odpowiedz
od kiedy ambicje to plucie na każdego kto ma gorzej?


@Tranzystor_IGBT: sorry, źle odczytałem Twój komentarz. Nie wchodziłem dzisiaj na Mirko za bardzo, więc nie wiem co się tu wyrabiało dzisiaj :)

W każdym razie uważam, że ludzie którzy do czegoś doszli lub chcą dojść własną pracą (wbrew pozorom programowanie to nie tylko kopiowanie kodu, w przeciwnym razie wszyscy bylibyśmy programistami) mają prawo czuć się wkurzeni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lysyzlombardu: nie zarabia tyle, przykro mi, zobacz sobie na stawki, choćby w Holandii można dostać 8k EUR miesięcznie, przykro mi, że 3k eur to dużo dla ciebie, ale czego wymagać jak jedyne co się imię to kierować paleciakiem
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu myślisz że programistą zostaje się od tak z p---y jak np. typem co zamiata ulice? To są lata ciężkiej pracy, nauki i często masa wydanych pieniędzy żeby dostać pracę jako programista, a szczególnie jako dobrze opłacany programista. Wszyscy, którzy myślą że programistą można zostać od tak z dnia na dzień są zwyczajnie p----------i. I teraz tylko dlatego, że za młodu zamiast w weekendy szlajać się po imprezach wolałem siedzieć przed
  • Odpowiedz
@Bleck: Co do zgodności z prawem to zdania są podzielone:

Kluczowe jest stosunkowo świeże orzeczenie z 20 lutego 2018 r.. Sprawa dotyczyła kwestii podlegania ubezpieczeniom społecznym przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (czyli przedsiębiorcę) w sytuacji, gdy świadczy ona usługi na rzecz tylko jednego podmiotu, w ustalonych przez ten podmiot godzinach i w miejscu pracy oraz na jego rachunek i ryzyko. Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie uznawania wyłącznego świadczenia
  • Odpowiedz
oddaj w imię przyzwoitości komuś swój samochód (o ile go masz) albo od razu 3/4 wypłaty, bo ktoś nie ma XD


@TestoDepot: Nie mam, bo nie jest mi potrzebny. Chętnie bym oddał, ale moja praca nie jest opodatkowaną, bo jestem panem lekkich obyczajów.

socjalistyczne gównoidee ciągną wszystkich w
  • Odpowiedz
Chętnie bym oddał, ale moja praca nie jest opodatkowaną, bo jestem panem lekkich obyczajów.


@Katsukyun: nie ma żadnego problemu, możesz na żywca rozdać ten hajs, nie potrzebujesz do tego państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Spółdzielnie radzą sobą lepiej z punktu widzenia
  • Odpowiedz