Wpis z mikrobloga

@Trollwykopowy: co ty gadasz?! mimo, ze jestem kibicem pilki noznej, a z siatkowki czasem obejrze reprezentacje, to uwazam, ze siatkarze sa intelektualnie 2 poziomy wyzej niz pilkarze. wez sobie 2 losowe pomeczowe wypowiedzi to siatkarz na 90% wypowie sie merytorycznie i plynnie, a pilkarz powie jakies banaly, ze "mecz dwoch roznych polow, 2-0 to niebezpieczny wynik, murawa nie pomagala, a pilka jest okragla" poprzeplatane licznymi "yyy" i "eee".
@KruciHegot: Piłkarze #!$%@? 90 min w tę i spowrotem, mają kontakt fizyczny, faule, dla nich jako profesjonalistów mecz na pełnej to adrenalina, więc to chyba nie dziwne że wypowiedź chwilę po meczu nie jest pełna erudycji.

Zresztą jak możesz oceniać czyjś intelekt na podstawie paru zdań. To tak jakby ja Ci napisał że jesteś debilem bo nie podoba mi się twój komentarz xD

Sportowiec ma być dobry w sporcie, jakiś couch
@kajec

Zresztą jak możesz oceniać czyjś intelekt na podstawie paru zdań.

oceniam tez na podstawie normalnych, dluzszych wywiadow udzielonych w dni niemeczowe.

Sportowiec ma być dobry w sporcie, jakiś couch w gadaniu i nawijaniu makaronu na uszy, a matematyk w liczeniu i tyle, pozdro!

i ja sie z tym zgadzam. po prostu odnioslem sie do wypowiedzi, ktora stanowila jakoby siatkarze byli jakimis wyjatkowymi glabami.
@Gerard_z_Libii: wydaje mi się jednak, że ktoś tymi prawami handluje i federacje mają z tego jakiś pieniądz. No i gdyby chcieć przyrównać te obie sytuacje, to taki Karolak czy inny Adamczyk musiałby w każdej produkcji występować w koszulce z logo swojego sponsora ;)
@KruciHegot Nikt kto nie rozumie prawa popytu i podazy nie jest madry, siatkarze nie rozumieją xD Porównujesz wywiad siatkarza ktory fizycznie nie jest wyczerpany do pilkarza który 90 gra na pelnym skupieniu robi 12 km przeplatanych sprintami.
@Eoon: porownuje rowniez wypowiedzi ze wtorku o godzinie 12 i czwartku o 16, czyli pelnoprawne wywiady. owszem, siatkarze w tym aspekcie nie wykazuja sie wielkim zrozumieniem swiata. np. w kwestii tego, ze zeby zostac dobrze zarabijacym pilkarzem musisz pokonac 50 milionow innych pilkarzy, a zeby zostac dobrze zarabijacym siatkarzem musisz pokonac 50 tysiecy siatkarzy. i ze z tego, ze gran derbi potrafi ogladac 500 milionow ludzi, a final siatkarskiej ligi mistrzow
@kajec: Siatkowka to sport akademicki, wiele uniwerkow ma swoje kluby, a siatkarze czesto sa studentami.
Stad roznica w poziomach.
Jesli chodzi o zapierdziel, siatkarze graja o punkt co kazdy serw, emocje sa mocniejsze, gra intensywniejsza, sportowo rowniez bardziej obciazajaca organizm. Do tego mecze mezczyzn moga trwac nawet 5 setow, wiec wiekszosc meczy siatkowki trwa dluzej niz mecze pilki noznej, chyba ze ktos miazdzy kogos 3:0z