Wpis z mikrobloga

Ceny nieruchomości w Polsce #!$%@?ło. Czy ktoś może mi powiedzieć jak zarabiając relatywnie dużo (4k) mam sobie kupić mieszkanie w #krakow? Przecież ceny klitek 50m2 sięgają 15k/m2. Czyli na sam wkład własny muszę wyłożyć 150k gdzie odkładam 1k na miesiąc.... Nie mówiąc już o wykończeniu i opłatach dodatkowych. I spłacać do usranej śmierci kredyt tylko po to żeby spełnić swoją podstawową potrzebę mieszkania.
Powiem wam że głosowałem na #konfederacja ale w kolejnych wyborach mój głos ma #razem #lewica. Oni jako jedyni proponują coś co może zatrzymać bańkę na rynku nieruchomości
- Podatek katastralny
- Dopłaty do mieszkań
- Zakaz wynajmu krótkoterminowego #airbnb #booking
- Zakaz kupowanie mieszkań pod inwestycję

A PIS z konfederacją dojebują ten rynek jeszcze bardziej

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt #kupnomieszkania
  • 25
@Scaab: No i dobrze napisałeś. Śmieszy mnie argument, że w miastach mogą mieszkać tylko właściciele wielkich firm, bo miasto tak nie działa i nawet te szychy będą kiedyś potrzebować sprzątaczki, knajpy z jedzeniem czy ekspedientki w sklepie, nie mówiąc o nauczycielce dla dzieci czy pielęgniarce w szpitalu. Zgodnie z logiką konfederacji, te wszystkie osoby nie mają prawa mieszkać w dużym mieście, tylko na prowincji albo w jakiejś wsi 50 km dalej.
Dopłaty do mieszkań


@Scaab: Czekaj.. uważasz, że jak będą dopłaty do mieszkań, to ceny mieszkań przyhamują, albo bańka pęknie. Ty tak serio? Deweloperzy czy rynek wtórny miałby zrezygnować z dodatkowych dziesiątek tysięcy złotych, o które Państwo chce podbić ceny ich nieruchomości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)