Wpis z mikrobloga

Ceny nieruchomości w Polsce #!$%@?ło. Czy ktoś może mi powiedzieć jak zarabiając relatywnie dużo (4k) mam sobie kupić mieszkanie w #krakow? Przecież ceny klitek 50m2 sięgają 15k/m2. Czyli na sam wkład własny muszę wyłożyć 150k gdzie odkładam 1k na miesiąc.... Nie mówiąc już o wykończeniu i opłatach dodatkowych. I spłacać do usranej śmierci kredyt tylko po to żeby spełnić swoją podstawową potrzebę mieszkania.
Powiem wam że głosowałem na #konfederacja ale w kolejnych wyborach mój głos ma #razem #lewica. Oni jako jedyni proponują coś co może zatrzymać bańkę na rynku nieruchomości
- Podatek katastralny
- Dopłaty do mieszkań
- Zakaz wynajmu krótkoterminowego #airbnb #booking
- Zakaz kupowanie mieszkań pod inwestycję

A PIS z konfederacją dojebują ten rynek jeszcze bardziej

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt #kupnomieszkania
  • 25
  • Odpowiedz
@Scaab: ale pieprzysz, kto ci kaze kupowac nowe?, po drugie za 10k spokojnie cos kupisz, to jest 350tys za znajdziesz 35-40m, jak odlozyles 50k i wezmies 300k na 30lat to spokojnie rata bedzie nizsza niz wynajem, dwa jak masz partnera/partnerke to masz dodatkową oszczednosc

a jak mimo to nie podobaja ci sie ceny to
a. zmien prace
b. nie kupuj w duzym miescie tylko w mniejszym
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@adomimodam: to nie jest 1k €. To mniej niż 900€.

@Scaab: zarabiasz mało a chcesz kupić mieszkanie w dużym europejskim mieście. Jeśli uważasz że zakaz kupna mieszkań pod inwestycje sprawi że w dużym europejskim mieście ceny mieszkań spadną o połowę, a wielomiliardowe dopłaty do mieszkań nie zmniejszą siły nabywczej Twojej wypłaty to jesteś w błędzie.
  • Odpowiedz
@Scaab: i co, ta lewica weźmie kasę z powietrza? Po prostu cię zadłuży. I będziesz spłacał 2 razy ciężej niż somsiad Niemiec i będziesz się dziwił, czemu w Niemczech tak dobrze, a u nas tak ciężko i podatki takie szalone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A PIS z konfederacją dojebują ten rynek jeszcze bardziej


@Scaab: wszystkie partie dojeżdżają rynek mieszkaniowy. PO nie znalazła rozwiązania, a Lewica z kolei chce dawać mieszkania za darmo (już to widzę).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Scaab: kastralny byłby ok, ale od drugiego mieszkania coś w stylu każde dodatkowe mieszkanie to 1%, jak masz dwa mieszkania to za jedno nic nie płacisz, a za drugie 1%. Jak masz 5 mieszkań to za pierwsze nic nie płacisz, a za te cztery po 4% rocznie
  • Odpowiedz
@Scaab jeśli chcesz mieszkać pod Kościołem Mariackim to owszem, ceny takie są i zapłacisz 15tys/M2. Jeśli natomiast będziesz w stanie zadowolić się inną lokalizacją, to jesteś w stanie kupić za 7,5tys/M2.
  • Odpowiedz