Wpis z mikrobloga

@stormkiss: zupełnie źle odczytałeś tą reakcję :p Jestem w 100% za tym żeby testować wszystko jak najwięcej razy, tylko zupełnie się nie spodziewałem, że będą próbowali jeszcze raz lecieć sn15 (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Jeffowi


@Lootzek: Niestety obawiam się, że Jeff utracił kontakt z rzeczywistością, może dlatego, że inżynierowie B.O. nie dzielą się z nim szczerze oceną, gdzie obecnie jest SpaceX w porównaniu z B.O.

Problem jest taki, że Jeffowi – co wnoszę po wypowiedziach, które znam, a które są coraz bardziej niepokojące – wciąż wydaje się, że B.O. może jeszcze zostać liderem prywatnego przemysłu kosmicznego. Bezos chyba ma poważny problem z akceptacją faktu, że ten pociąg już odjechał i nie zanosi się na następny. Musk zostawił go w tyle w kilka lat, mimo późniejszego startu i co najmniej 10 razy mniejszego budżetu, a teraz zalicza duble na kolejnych okrążeniach. Tym następnym pociągiem, na który liczył Jeff, miał być najpierw wygrany kontrakt HLS – tu Jeff tweetował bez trybów przypuszczających twierdzenia w rodzaju "oto silnik, który niedługo zabierze pierwszą kobietę na Księżyc" i ogółem był pewien, że ma Artemis w kieszeni, a potem New Glenn, która dałaby B.O. przewagę nad Falconem oraz Falconem
  • Odpowiedz
@Hopelessness: Pokazywali montaż różnych sukcesów oraz niepowodzeń przemysłu kosmicznego ogółem (już nawet nie pamiętam dlaczego, tj. jaki był kontekst materiału – może zacumowanie Dragona do ISS?) i teza była taka, że wejście prywatnych firm w ten sektor usiane jest serią niepowodzeń, lecz ponieważ ambicje miliarderów są wielkie, to prawdopodobnie przyszłość należy właśnie do nich. I pokazywali tam nowy statek Bransona, lądowania Falconów, etc. I w ramach humorystycznego akcentu (jak mniemam)
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Jeff to taki klasyczny miliarder, zrobił firmę, na której zarobił miliardy, a teraz odcina kupony i bawi się w kosmos, trochę robi to czego wszyscy się spodziewali po Musku gdy ten zaczynał swoją przygodę ze spacex.
Dlatego kochamy muska, a do bezosa nawiązujemy pisząc 'jeff who'. Dlatego jeff to evil bilioner, gates chce Polakom wszczepiać szczepionki - z esperalem xD - innym nacjom do kontroli mózgów, a musk chce
  • Odpowiedz
i nikt mu dosadnie nie powie jak bardzo w dupie jest z BO


Też tak mi się wydaje, a poza tym Jeff nie rozumie skali wyzwania od strony czysto inżynieryjnej, by to samemu poprawnie zdiagnozować. Mam wrażenie, że operuje wciąż w przeświadczeniu, że inżynierowie B.O. czy SpaceX pracują "tak samo" i skoro SpaceX ogarnął lądowanie z orbity tak szybko, to czemu niby New Glenn miałoby tego nie móc powtórzyć. Ano dlatego, że często te najbardziej kluczowe, nieszablonowe, a czasem wręcz rewolucyjne rozwiązania technologiczne pochodzą z głowy samego Muska, nie jakichś inżynierów na etacie, których ten zatrudnia. Ten fakt powoduje, że Musk, będąc głównym inżynierem w firmie, ma wśród ludzi nieporównywalnie większy autorytet, może więcej wymagać, etc. Wszystko więc będzie się w SpaceX działo szybciej i Bezos nie jest tego w stanie nadrobić samymi pieniędzmi.

Swoją drogą, moje osobiste spostrzeżenie, (nie)polecam wykupić dostęp do tvnu przez internet/tv takiego gówna jak oni nie ma nikt w polsce i usa w 2021.


A
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Mają swoją usługę, największe gówno jakie obecnie jest na rynku, jeśli idzie o funkcjonalność.

Ja bym się mocno spierał, jeśli idzie o rolę Musa, jako głównego inżyniera spacex, on był głównym inżynierem na początku firmy, do pierwszych falconów.
Obcenie chłop jest ceo spacex, będąc jednocześnie inżynierem. Przypisywanie mu głównej sprawczości inżynierskiej jest nadużyciem.
Tam pracują, bez kamer, geniusze, którzy gdyby nie musk nigdy by nie pracowali nad takim projektem.
  • Odpowiedz