Wpis z mikrobloga

Ta twoja mapa jest niewiele warta, bo zrównuje setki mieszkańców wsi z setkami tysięcy z miast, które głosowały za pozostaniem w Republice Weimarskiej.


@Tytanowy: Więcej "polskich" obwodów zostało w Niemczech niż "niemieckich" w Polsce. To samo tyczy się ludności. Tak czy siak Niemcy nie zostały pokrzywdzone w wyniku plebiscytu.

Nie były demokratyczne bo? No uszanowane na pewno nie były przez stronę Polską ponieważ wywołała niewypowiedzianą wojnę po ich opublikowaniu.


Nie Polska,
@marcelus: onieee, szok, ktos ma czelnosc sie nie czuc czlonkiem prawdziwego narodu wybranego,WinkelRida narodow, potomkiem husarii i wielkiej Lechii, przeciez to nie dozwolone na stos z nim!!!!


@Endriu_z_Oppeln a czym takowe Twardoch #!$%@? o tym że jest slazakiem a nie polakiem różni się od tych noszących koszulki z husaria? Tak samo #!$%@? tylko w drugą stronę...
@BigGuy: Zgadzam się z Tobą w kwestii obywatelstwa, ale nie języka, bo on nie ma znaczenia. Ale gdzie ten "sążnisty ból tylnej części ciała" bo ja widzę uprzejme sprostowanie? Ból dupy ma w innym wątku w którym odpisuje dosadnie ale nie redakcji tylko tym, którzy zaczęli do niego masowo pisać po tej wypowiedzi.
Zmiana zdania - na mój gust Twardoch moze być nawet czajnikiem i się oburzać, że nikt nie gotuje w nim wody. Ma polski paszport, więc jest Polakiem, ewentualnie narodowości śląskiej.
@Tytanowy: Z ziemią krakowską to jest domysł historyczny wynikający z tego o czym napisałem, nie jestem w stanie wygooglać tego artykułu, w którym o tym czytałem, więc się nie wypowiadam
@marcelus: Twardoch jak to ma w zwyczaju przypomniał jak ważna jest dla niego śląskość jako taka i tyle.
Jako prosty chłop z Mazowsza bardzo go cenię za ten rodzaj patriotyzmu, może nawet bardziej niż za książki.
Król, świetna powieść awanturnicza naprawdę nie potrzebował prób pogłębienia psychologicznego głównego bohatera wątkiem izraelskim, bo to nie były dobre próby.

Gx
@marcelus: no a Twardoch jest wyłącznie Ślązakiem z polskim obywatelstwem, czego nie rozumiesz? że obywatelstwo nie determinuje przynależności etnicznej/narodowej? Conrad też miał obywatelstwo brytyjskie, a mimo to wydaje mi się, że jednak był Polakiem (trzeba by go pewnie zapytać) xD choć wedle Twojej logiki nie był Polakiem, bo nie kwalifikuje się pod żaden z tych elementów, które wymieniłeś (a które swoją drogą spełnia Twardoch, który żyje i mieszka na Śląsku i
@Tytanowy: z ziemia Krakowską to faktycznie tak było, jakieś 900-800 lat temu Bytom czy teren obecnych Katowic oraz okolice rzeczywiście był ziemią pod zarządem biskupów krakowskich. Trzeba by sięgnąć glebiej na wiki by już nie pamiętam szczegółów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czyli podążając za tą logiką, Józef Korzeniowski aka Joseph Conrad, który żył i mieszkał w Wielkiej Brytanii i pisał książki po angielsku, nie był Polakiem tylko Anglikiem, czy tak?


@rozowy_kroliczek: Logika nie jest najwyraźniej twoją mocną stroną, jedno nie wyklucza drugiego.

Można czuć się Ślązakiem, nie będąc Polakiem, to nie jest fanaberia.


@bahanadala: Polak to też po prostu obywatel Polski. Oburzanko, że obywatela Polski nazywa się w gazecie Polakiem pozwolę
@rozowy_kroliczek: Czego kurde ty nie rozumiesz? Jest Ślązakiem i jest też Polakiem, przecież ja w żadnym momencie nie odmówiłem mu śląskości.

Tylko śmieszy mnie jego ból dupy na samo nazwanie go Polakiem, dla mnie to jest granie na kontrowersyjnych tematach w celu autopromocji. Twardoch ma zresztą przeszłość twardego naziola, więc jego "sprzeciw wobec polskiego nacjonalizmu" to trochę wkupywanie się lewej części światka publicznego, który kręci naszą sceną literacką. Co Twardoch robi