Wpis z mikrobloga

@zasadzka01: Ale on niczego nie wybrał. On jest stąd, ze Śląska. Nie masz, nikt nie ma prawa mówić innej osobie kim jest, nie siedzisz głowie innych ludzi. Obywatelstwo to formalność, każdy Ślązak mieszkający na Śląsku w granicach RP ma obywatelstwo Polskie. Ale nie wszyscy są z tego względu Polakami. To bardzo proste.
  • Odpowiedz
@chianski: Normalny nie miał by problemu gdyby podczas np. zawodów ktoś mu wystawił hiszpańską a nie katalonii. Tusk był premierem Polski a jako Kaszub móglby identyfikować się w drugiej kolejności. Tego typu artykuły opisują skąd pochodzi dany autor i tyle. Ból dupy o to jest więc jest komiczny. Tym bardziej gdy jest to grupa etniczna a nie stricte naród. To zalatuje takim zacietrzewieniem ideologicznym jak Stuhr który zaczął bredzić że
  • Odpowiedz
@chianski: Ty myślisz że wszyscy dziennikarzy będą pytać jaśnie pana czy nie czuje się potomkiem jakiejś grupy wędrownych bardów? Koleś mieszka w Polsce, ma polską narodowość i pisze po Polsku więc z automatu we wszystkich wzmiankach będzie określany jako Polak. A to że się spruł to tylko oznacza że ma zryty beret. To tak jakbym kazał w każdym artykule o mnie dopisywać - XX pochodzący z rejonu XXX czujący się
  • Odpowiedz
#!$%@? to Ukraińcy czy Czesi posiadający polskie obywatelstwo to też Polscy? Walnij sobie w głowę bo widać niezbyt mądry jesteś.


@sylwke3100: są Polakami, bo mają polskie obywatelstwo.
  • Odpowiedz
@marcelus: no Ty uważasz, że jego ból dupy jest śmieszny, a ja go rozumiem z tego względu, że sama mam w swoim otoczeniu sporo osób, które czują się po prostu Ślązakami (a nie Ślązakami i Polakami albo Ślązakami i Niemcami, choć oczywiście takich też jest sporo - ja sama czuję się Ślązaczko-Polką). wiem, jak ważne jest dla tych ludzi właściwe określanie swojej etniczności (czyli również brak tych określeń, których sobie
  • Odpowiedz
Załóżmy, że jesteś Katalończykiem. Ktoś nazywa cię Hiszpanem.


@chianski: ślązacy nie mają tradycji powstań niepodległościowych przeciwko państwu polskiemu jak Katalonia przeciwko Hiszpanii, powiedziałbym więcej były powstania o należenie do Polski. Nie byli też represjonowani tak jak Katalończycy.
Także przykład jest całkiem nietrafiony
  • Odpowiedz