Wpis z mikrobloga

@marcelus: Jeśli byś głąbie poświecił 5 sekund to byś sprawdził, że on książki pisze po ślonsku. Wychodzą również po niemiecku i angielsku, to czyni go Niemcem czy Anglikiem? Śląsk ma swoją kulturę, język czy historie, mają wszelkie prawa by czuć się odrębni od Polaków, ale oczywiście cymbał z wykop wie lepiej, bo Korwin mu tak na YT powiedział.
@Tytanowy: Spróbuję inaczej. Opawa politycznie przynależała do Śląska, ale wynikło to tylko z politycznych wydarzeń XIV wieku, tak samo jak Kłodzko zostało przyłączone do Śląska w wyniku politycznych decyzji Prus w 18-19 wieku. Geograficzno-etnograficznie Opawa to część Moraw, przecież masz nawet enklawy morawskie na Śląsku Opawskim które są tego świadectwem, oddzielające Opawskie od Cieszyńskiego i od Nyskiego.

Nie wiem skąd czerpiesz przeciwne informacje, chętnie zapoznam się ze źródłami.


Odpowiedzią jest przesieka
@marcelus: Tacy sami nacjonaliści o kolonialistycznym zaślepieniu jak ty w Rosji by odbierały prawa do tożsamości narodowej Tatarom czy Baszkirom, we Włoszech Sycylijczykom, w Hiszpanii Baskom, w Moldawii Gagauzom, a w UK Walijczykom i Szkotom xD Ktoś zrobił ci okropne pranie mózgu, więcej wrazliwosci i szacunku do tego, jak zróżnicowaną mozaiką są kraje Europy i Polska tutaj się nie wyklucza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież to jest
Żyj i mieszkaj w Polsce, pisz książki po polsku, oburzaj się że ktoś cię nazywa Polakiem xd


@marcelus: czyli podążając za tą logiką, Józef Korzeniowski aka Joseph Conrad, który żył i mieszkał w Wielkiej Brytanii i pisał książki po angielsku, nie był Polakiem tylko Anglikiem, czy tak? a żyjąca i mieszkająca we Francji oraz pisząca prace po francusku Maria Skłodowska-Curie była Francuzką? a ludność polska w czasie zaborów nie istniała, bo
Pobierz rozowy_kroliczek - > Żyj i mieszkaj w Polsce, pisz książki po polsku, oburzaj się że ...
źródło: comment_1620223174wHch8xESeEvdqbQ6YYZZQ8.jpg
@sylwke3100: @Tytanowy: panowie, ale tu nie chodzi o bóldupienie, że Ślązak musi czuć się Polakiem, bo choć sam Ślązakiem nie jestem to znam różne postawy Ślązaków i wiem, że jest to skomplikowane.

Chodzi wyłącznie o sążnisty ból tylnej części ciała Twardocha, który od paru lat zaczął specjalnie siać marne prowokacje i grać na kontrowersjach (osobiście nie daję rady czytać jego felietonów). Jest obywatelem Polski - więc jest Polakiem już choćby