Wpis z mikrobloga

@ediz4 pokaż mi gdzie, jakąkolwiek grupa etniczna w Polsce ma w statucie napisane oderwanie jakiejkolwiek części Polski ?? Ale konkret . Link do źródła i wskazanie punktu w statucie. Musi to być jasne inczyeltekne a niemtylko.twoja dowolną interpretacja
  • Odpowiedz
@muchabzz: jaka grupa etniczna boże. I nie pisałem nic o statutach. Jest taka organizacja jak RAŚ której członkowie a często nawet liderzy wypowiadali publicznie takie pierdy. Informacje o tym z przypisami są nawet na wiki.
https://web.archive.org/web/20080224224605/http://www.zpka.org.pl/bk_16slaska.html
Tu masz przykład - postulują powstanie państwa Śląsk który objąłby ziemie obecnie leżące w Polsce i w Czechach.
Oczywiście jest to w Polsce przestępstwo więc członkowie RAŚ wrzucają to anonimowo do gazetek by potem udawać
  • Odpowiedz
@ediz4 wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.
Napisałeś o grupie ,która wprost mówi o oderwaniu części Polski . Zadalem ci pytanie o źródła. Twoje źródła to jakieś mityczne czyjeś wypowiedzi oraz artykuł z Wiki. Więc kolejny raz pytam o wiarygodne źródła , w których liderzy jakiejkolwiek organizacji mówią wyraźnie i wprost o oderwaniujakiejs części Polski. Nie interesują mnie pijackie gadki średnio rozgarniętych , oderwanych od rzeczywistości sympatyków. Wśród pisiorow
  • Odpowiedz
Śląsk był za komuny wyzyskiwany ale pogardzany, teraz nie jesteśmy wam już potrzebni i już nie udajecie miłych.


@chianski: To był pogardzany, czy udawano miłych?

Mnie tylko zastanawia, dlaczego dumni Ślązacy siedzą na polskich portalach, przychodzą do polskich telewizji, biorą udział w polskim życiu na co dzień, a tylko po cichu czasem szczekną sobie, że to tak naprawdę ich życie wcale nie jest.

Wykop, co prawda, rzeczywiście brzmi trochę śląsko (
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@f__f: może być i 20 milionów. Ustawy z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym ich nie uwzględnia. Więc póki co mogą się czuć tylko kimś. I nigdy nią nie będą, bo w każdej wiosce mówi się inaczej, inne są zwyczaje itp. nie są spójni, choćby nie wiem jak bardzo chcieli
  • Odpowiedz
@marcelus: pracowalem kiedys w ogromnym korpo znanym na caly swiat. Osoba na bardzo wysokim szczeblu burzyla sie non stop: I’m not British, I’m English. Wywalalo go poza skale z #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@muchabzz: Przecież w artykule jest wyraźnie wskazane źródło - gazetka RAŚ. A to że władze będą oficjalnie udawać że jest inne to oczywiste - jest to przestępstwo. Nie chciało Ci się przeczytać prostego artykułu - Ty chyba sam z nimi sympatyzujesz.

Wśród pisiorow pełowcow lewaków prawakow konfiarzy znajdziesz setki naćpanych chorymi i nuerzeczywistumi ideami sympatyków , których nikt nie słucha ......

Oni nie zakładają stworzyszeń i partii gromadząc po kilka tysięcy
  • Odpowiedz
@ediz4 przeczytałem cały artykuł. Nie ma w nim ani jednego linku do źródeł. co więcej - artykuł jest pisany pod konkretną tezę i naciągany dla granic. Oczywiście pisany bez wiedzy o historii Śląska i Ślązaków. Strona to własność zrzeszenia korporacji studenckich. Sprawdziłem sobie jakich. No i cóż za brak mojego zdziwienia :) co do treści artykułu ;).
Raś od początku mówi o autonomii i skarbie śląskim . Dla autora artykułu to równoznaczne
  • Odpowiedz
przeczytałem cały artykuł. Nie ma w nim ani jednego linku do źródeł. co więcej - artykuł jest pisany pod konkretną tezę i naciągany dla granic. Oczywiście pisany bez wiedzy o historii Śląska i Ślązaków. Strona to własność zrzeszenia korporacji studenckich. Sprawdziłem sobie jakich. No i cóż za brak mojego zdziwienia :) co do treści artykułu ;).


@muchabzz: Jest odwołanie do źródła "Jaskółka" czyli biuletyn wydawany przez RAŚ. Z resztą w tej
  • Odpowiedz
Sląsk nigdy nie był etnicznie polski a jego ciążęnie ku Polsce zaczyna się na przełomie 18 i 19 wieku, że Ślązacy zawsze w Polsce byli traktowani źle ( polityka Piłsudskiego wobec Śląska , obozy dla Ślązaków , powojenne zsyłki Ślązaków masowo do Rosji, rabunkowa gospodarka powojenna, programowe nisZczenie kultury , ignorowanie faktu , że 800 000 ludzi w spisie powszechnym zadeklarowało narodowość śląską itd ).....
Ty weź wprost powiedz że Ty Ślązak
  • Odpowiedz
@muchabzz: Zero odpowiedzi na pytania - zero odniesień zarówno do wspaniałej twórczości RAS-iu w Jaskółce jak i separatystycznych wypowiedzi ich członków. Zamiast tego odsyłanie do jakichś książek.
  • Odpowiedz