Wpis z mikrobloga

@Endriu_z_Oppeln nie no neguje fakt bycia polakiem a rozumiem, że nie zrzekł się obywatelstwa (chyba, że się zrzekł...) a do tego wmawia wszystkim, że nazywanie go polakiem jest błędne.

#!$%@? no koń jaki jest każdy widzi... Śląsk nie posiada autonomii, on nie jest obywatelem Śląska. Ja jestem polakiem i #!$%@? malopolaninem albo góralem... A on jest polakiem i slazakiem.
@Endriu_z_Oppeln chłop ma obywatelstwo polskie i tylko polskie, więc jest Polakiem. Co tu dyskutować. Może mówić, że ma jakieś śląskie korzenie czy coś, ale żeby obrażać się za bycie nazywanym Polakiem, kiedy to się nim bezdyskusyjnie jest, to już naciągana na siłę i głupia poza.
@Endriu_z_Oppeln gość jest debilem, nie przemawia do mnie jego idiotyczne podejście. Jest Polakiem czy tego chce czy nie i nie powinien być zły, że ktoś go nim nazywa. Ale jest, co świadczy o jego małym, zacietrzewionym umyśle.
i częściowo pisze po śląsku


@rozowy_kroliczek: Tak pisze po śląsku, że jego książki, pisane po polsku, muszą na śląski obcy ludzie tłumaczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie będą Pana reakcje? Zacznie Pan pisać po śląsku?

Nie, nie zacznę.

Nigdy Pan o tym nie myślał?


Oczywiście, że myślałem, ale to niemożliwe. Jestem polskim pisarzem, pozostając Ślązakiem. Nie mogę pisać po śląsku, bo nie ma śląskiego języka literackiego. Śląski
Twardoch się nie zesrał, zesraliście się wy, Polacy uważając, że nie można powiedzieć, że nie jest się Polakiem pisząc, mówiąc i mieszkając w obrebach obecnej administracji III RP. Twardoch mieszka w śląskiej wsi, mieszkali tam jego wszyscy przodkowie, płaci tam podatki, pracuje, chodzi do lekarza, jego dzieci chodzą do szkoły. Jest u siebie, na Śląsku.

Rozmowa z Polakami na ten temat z góry skazana na porażkę, nie umiecie postawić się w naszej
@marcelus: nie rozumiem, czemu go zmuszasz do określenia się jako Polak, skoro Polakiem się nie czuje? xD to tak jakbyś Polakowi na terenie zaboru rosyjskiego wmawiał, że musi się czuć Rosjaninem i w taki sposób się określać. Twardoch ma obywatelstwo polskie, to prawda. etnicznie nie czyni go to Polakiem, bo obywatelstwo nie determinuje przynależności etnicznej. domyślam się, że to nie o etniczność, a właśnie o obywatelstwo WP chodziło i w tym
@ediz4: Tusk był Kaszubem, Gdańszczaninem i może Polakiem - musiałbym się go spytać. Wybierasz też złe porównanie; pomyśl czy świadomy Katalończyk byłby zadowolony z nazywania go Hiszpanem? No właśnie.
#!$%@? śląskie parówy, rząd marnuje miliardy na kopalnie, #!$%@? biorą 14tki albo 15tki to jeszcze im w #!$%@? źle. Jak się nie podoba to wypie**lać ale najpierw oddajcie wszystko co do grosza.
@chianski xD on mówi że jest Ślązakiem i się nim stal od tak. Bo to narodowość. Ja bym mógł mówić, że jestem Szwedem bo się czuje Szwedem i się z nimi bardziej utożsamiam niż z Polakami. To to samo. Nie przekona mnie to. To jest uparte wypieranie. Rozumiem że chłop ma korzenie śląskie, kocha ta tradycje itp. ale nie może się obrażać, za to że ktoś go nazywać polakiem. Tak, wiem że