Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL; DR: nie zgodziłem się na inwazyjną terapię trądziku u córki

Moja córka (lvl 17) ma problemy skórne, trądzik, może nie bardzo lagodny, ale też na pewno nie są to żadne drastyczne krosty. Dermatolog zaproponował izotek, nie próbując nawet czegokolwiek innego (np. oczyszczania, antybiotyków). W każdej książce do dermatologii czytałem, że izotek to lek ostatniej szansy i należy najpierw spróbować mniej obciążających organizm terapii.

Wobec tego stanowczo nie wyraziłem zgody na terapię córki izotekiem i stwierdziłem, że ma szukać sobie innego dermatologa, który spróbuje ją leczyć zgodnie ze sztuką. Żona trochę mnie popiera, a trochę widzę że zaczyna się litować nad córką. Generalnie w domu atmosfera grobowa. Dobrze zrobiłem? Jakieś rady jak to rozwiązać?

#rodzice #zwiazki #medycyna #dermatolog #zdrowie #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60914d6c5a0849000ad36967
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 170
@AnonimoweMirkoWyznania: no może brać przez kilka miesięcy antybiotyki z różnym skutkiem, które też nie są obojętne albo izotek który wbrew temu co może przychodzić do głowy, po usłyszeniu o konieczności wykonywania badań kontrolnych, nie jest wcale strasznym lekiem.
Wobec tego stanowczo nie wyraziłem zgody na terapię córki izotekiem i stwierdziłem, że ma szukać sobie innego dermatologa, który spróbuje ją leczyć zgodnie ze sztuką.


@AnonimoweMirkoWyznania: Izotek jest po prostu najtańszą terapią i tyle. Skuteczną ale szkodliwą.
Alternatywa to:
1. super zdrowe odżywianie
-codziennie świeże warzywa, eko nie żadne pryskane gówno, gotowane na parze itd
-zero mleka i żółtych serów, ew. kozi prosto od małego dostawcy
-zero! przetworzonej żywności, zero pizzy,kebaba
OP:

Bralem izotek 2x (pierwsza kuracja nie działała w pełni)


@hashus: czyli nie jest to lek stuprocentowo skuteczny, jak niektórzy tutaj zdają się twierdzić.

Tak też myślałem, że nie umiesz czytać ( ͡º ͜ʖ͡º)


@NoblePhantasm: czego nie umiem czytać? W Polsce może wypisać każdy lekarz, a w niektórych krajach tylko dermatolog. Zatem istnieją kraje, które traktują izotek jako groźniejszy niż robi to Polska.

Jak
nie zgodziłem się na inwazyjną terapię trądziku u córki


@AnonimoweMirkoWyznania: cd.
z negocjacyjnego punktu widzenia jak córka obrażona to zawrzyj kompromis typu:
-przez 3 miesiące leczymy bez izoteku, we wsparciu innego dermy i lekkich antybiotyków
-jeśli nie będzie poprawy wrócimy do rozmowy o izoteku
ale przez te 3 miesiące:
-porobisz jej codziennie zdrowe śniadanie, obiad, kolację
-dasz jej do wyboru dowolny sport na który może się zapisać i kupisz jej pełen
ale na razie nie spróbowała doustnego antybiotyku nawet. Nikt też nie zrobił posiewu, by sprawdzić, jaki antybiotyk mógłby zadziałać


@AnonimoweMirkoWyznania: jakby ktoś chciał przepisać tetralysal to też się 3 razy zastanów xd u mnie była to strata czasu, pieniędzy i po części zdrowia. Miałam 3 kuracje tym antybiotykiem, na twarz specjalnie nie pomógł a w czasie trwania łapałam każde przeziębienie i wszystkie dziadostwa. I mam podejrzenie (100% pewności nie mam), że
Dermatolog zaproponował izotek, nie próbując nawet czegokolwiek innego (np. oczyszczania, antybiotyków). W każdej książce do dermatologii czytałem, że izotek to lek ostatniej szansy i należy najpierw spróbować mniej obciążających organizm terapii.


@AnonimoweMirkoWyznania: a szukaliście przyczyny w diecie? Być może córka ma alergię o której nie wiecie np. na jajka i organizm w ten sposób reaguje

Dobra decyzja z tym lekiem ale spróbujcie też zainteresować się wpływem diety i zdrowiem jelit, bo
Ale jesteś dzbanem, na siłę szukasz potwierdzenia swojej debilnej teorii, do tego umniejszasz problem własnej córki patrząc na niego tylko z własnej perspektywy. Pomyślałeś jak ona może się z trądzikiem czuć? Może dla niej jest do ogromny problem, z którym powoli przestaje sobie radzić? W ogóle z nią rozmawiałeś na ten temat? Jesteś niesamowitym egoistą i ignorantem.
Ciekawe jakby miała depresję to też nie zgodził byś się na antydepresanty, bo przeczytałeś że
ENEN: Może niech córka spróbuje mniej inwazyjną metodę, jak wypicie chlorofilu? Chlorofil w płynie oczyszcza toksyny z organizmu i może nawet pomóc przy trądziku. Wiadomo efekty nie pojawią się od razu, jednak sądzę, że warto aby Pana córka spróbowała. Z resztą chlorofil w płynie jest łatwo dostępny bynajmniej na allegro. Ogólnie od ostatniego czasu chlorofil zdobył popularność w internecie.

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: izotek w kilka miesięcy mnie wyleczył z trądziku, antybiotyki (tetracyklina) gówno dawały - generalnie była to strata czasu i żałuję, że od razu nie zdecydowałem się na izotek, nie było żadnych skutków ubocznych oprócz wysuszenia skóry, córka jest prawie dorosła i powinna sama zdecydować, nawet sobie nie wyobrażasz jakie szkody na psychice i samopoczuciu wyrządza trądzik, powinieneś pozwolić jej na terapię
@AnonimoweMirkoWyznania: generalnie w komentarzach jest consensus, że izotek jest okej, ale pewnie nie tego oczekiwałeś, bo chciałeś poklasku dla swojej postawy, jeżeli nie pozwolisz córce na tę terapię to współczuję jej ojca Janusza, który wie lepiej od wszystkich i upierdliwie stoi przy swoim nawet gdy ewidentnie jest w błędzie. A córka na 18 urodziny i tak zrobi swoje, po prostu przez ciebie straci rok życia na depresję z powodu zasyfionej twarzy.