Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL; DR: nie zgodziłem się na inwazyjną terapię trądziku u córki

Moja córka (lvl 17) ma problemy skórne, trądzik, może nie bardzo lagodny, ale też na pewno nie są to żadne drastyczne krosty. Dermatolog zaproponował izotek, nie próbując nawet czegokolwiek innego (np. oczyszczania, antybiotyków). W każdej książce do dermatologii czytałem, że izotek to lek ostatniej szansy i należy najpierw spróbować mniej obciążających organizm terapii.

Wobec tego stanowczo nie wyraziłem zgody na terapię córki izotekiem i stwierdziłem, że ma szukać sobie innego dermatologa, który spróbuje ją leczyć zgodnie ze sztuką. Żona trochę mnie popiera, a trochę widzę że zaczyna się litować nad córką. Generalnie w domu atmosfera grobowa. Dobrze zrobiłem? Jakieś rady jak to rozwiązać?

#rodzice #zwiazki #medycyna #dermatolog #zdrowie #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60914d6c5a0849000ad36967
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 170
15 lat choruję przewlekle i po tylu latach brania całej tablicy mendelejewa, poznaniu setek chorych ludzi i dziesiątek lekarzy, śmiech mnie ogarnia jak niektórzy ludzie biorą się nawet apap wziąć bo im coś się stanie.

Przy stałej kontroli wszystkich wskaźników naprawdę bardzo ciężko zrobić sobie krzywdę czymkolwiek.
@r4do5: antybiotyki tak samo mają skutki uboczne i stosowane są zdecydowanie za często, co OPowi nie przeszkadza. Jeśli trądzik nie jest bakteryjny (a najczęściej nie jest), to spowoduje wyłącznie wyjałowienie flory bakteryjnej i kolejne problemy. Antybiotyki nie są lekami na wszystko i to nie są cukierki, tak jak się OPowi wydaje
Pomyślałeś jak ona może się z trądzikiem czuć? Może dla niej jest do ogromny problem,

@Wiciu553: na pewno nie czuje się super, ale też nie jest to bardzo silny trądzik, a ona nie pracuje jako modelka.


tak, ale porównując to leczenie trądziku do leczenia bólu – leczenie od razu izotekiem średniego trądziku jest jak walenie morfiny na ból po skaleczeniu bez spróbowania właśnie paracetamolu


@AnonimoweMirkoWyznania: czyli kolejny raz pokazujesz, że
@AnonimoweMirkoWyznania: Poproś lekarza o Aknemycin Plus - to płyn do smarowania na skórę dostępny na receptę z antybiotykiem. Też mam trądzik. Antybiotyki w postaci tabletek nie działały u mnie, a poza tym miały negatywny wpływ na cały organizm. Ten płyn do smarowania działa tylko miejscowo na skórę. W pierwszej fazie nastąpi pogorszenie, potem stopniowa poprawa. A i on ma również działanie wysuszające skórę, co jest na plus, bo w przypadku trądziku
@AnonimoweMirkoWyznania: bierze izotek i suplementuje kichy jakimiś osłonami, tyś #!$%@? nie widział co to inwazyjny lek mój ojciec brał dużo silnych leków(oczywiście na co innego) i musiał bo albo ból nie do zniesienia albo jakieś przejmowanie się, tak jak Ty tu teraz #!$%@?.
@AnonimoweMirkoWyznania: antykoncepcji też jej zakażecie xD? Wy jesteście poważni ? 17 letnia kobieta, a wy zakazujecie jej dostępu do medycyny ? Boże... widzisz i nie grzmisz. Problem pewnie nie wyrósł jak Filip z Konopii tylko ciągnie się jakiś czas, więc jak nie potrafiliście jej w porę pomóc, to chociaż nie odmawiaj pomocy podważając zdanie lekarza, koniowale/płaskoziemcu.
@AnonimoweMirkoWyznania: a ja się zgodzę z tobą. Ten lek rozjebuje organizm totalnie, myślę, że może powodach jakieś nieodwracalne zmiany, skoro uszkadza nawet płód. Ja mam blizny potrądzikowe i gdybym miała okazję wziąć ten lek to bym nie wzięła, bo w moim mniemaniu to jednak trucizna... W życiu nie ma nic za darmo. Czytałam już historię osób, które to wzięły, a trądzik i tak wrócił po kilku latach. Niech córka odstawi laktozę
@AnonimoweMirkoWyznania: Dobrze zrobiłeś. Trądzik przechodzi sam z siebie i nie ma w tym przypadku potrzeby faszerowania się jakimś gównem. Córce powiedz, że z ludźmi którzy będą się z niej z tego powodu śmiali powinna zerwać kontakt, bo to idioci i nic dobrego z takich znajomości nigdy nie wychodzi. Nie każda dziewczyna wygląda jak modelka, nie każdy facet wygląda jak kanadyjski drwal. Ludzi się ocenia po tym jacy są, a nie jak
@AnonimoweMirkoWyznania: tez mialam miec chyba nawet troche wczesniej. przez 10 lat jescze meczylam sie z tym gownem na twarzy, gdzie czasami mialam takie wulkany, ze dziekuje. jakies masci nic nie dawaly i zaluje, ze wtedy nikt nie namowil mnie ostatecznie na to...
@AnonimoweMirkoWyznania: to było jak niewiecej niż 17 lat #!$%@? mać temu - troche czasu mineło i daje tobie gwarancje że nie używają starszego sprzętu niż 2-3 letnie maszyny a nie #!$%@? 20 letnie złomy...

Także gratulacje, #!$%@?łeś morde swojemu gówniakowi, gówniarzu.
@AnonimoweMirkoWyznania: Normalnie niech bierze izotek, moja matka też tak gadała bo się nasłuchała głupot tępych koleżanek że mi wątroba siądzie, że w sumie to tak źle nie wygląda itd. Jak uzbierałem pieniądze i mogłem zapisać się sam do dermatologa to od razu tak zrobiłem. Dermatolog powiedziała, że mam trądzik skupiony jak tylko zacznie się goić to będę cały w bliznach. 6 miesięcy na 80 mg, jedynie co odczułem to suche usta.
@AnonimoweMirkoWyznania: Źle zrobiłeś. IZOTEK TO JEDYNY SKUTECZNY LEK NA TRĄDZIK. Żadne #!$%@? preparaty na mordę, żadne kwasy na twarz, żadne terapie laserowe nie są skuteczne na trądzik i mówię to po #!$%@? koło 2 tysięcy złotych na walkę z trądzikiem. Ja jako 15 latek chciałem od razu #!$%@?ć izotek ale lekarz się nie zgodził ze względu na mój wiek no to starałem się innymi metodami i gówno wszystko dawało. Izotek polecam
@AnonimoweMirkoWyznania: czytając ten wpis widzę dwa smutne fakty - jeden, że siedemnastoletnia dziewczyna nie ma w zasadzie nic do gadania a drugi że OP niestety ale jest jednym z tych gości który wie lepiej od lekarzy. Co ma do tego że za granicą tylko dermatolodzy mogą wystawiać receptę na ten lek, skoro i tak pójdzie z córką do dermatologa.
Nie wiem czemu ludzie tak się boją tego Izoteku. To ja już