Wpis z mikrobloga

Historia mojego kolegi Oskarka. Ojciec sieć dealerska samochodów ciężarowych, matka własny gabinet ortodontyczny. Od 6 roku życia zajęcia z native speakerem z angielskiego i niemieckiego, od 12 roku jeszcze z francuskiego. W wieku 19 lat poszedł na licencjat na #sgh, magisterkę robił na #lse. Na studiach licencjackich oczywiście pełna impreza, własne mieszkanie i samochód (#bmw M4)

Wrócił do Polski i w pierwszej pracy w firmę consultingowej zarabiał ponad 18 tysięcy netto na rękę. Po kilku latach znudziło mu się to i postanowił założyć własny biznes. Padło na firmę transportową. Ojciec załatwił mu kontrakt na rozwożenie głowic (czy jakichś innych części - nie znam się) z fabryk Volkswagena w Polsce do całej Europy. Resztę zleceń załatwiała mu niemiecka spedycja, która prowadzi córka kolegi jego ojca.

Po kilku latach postanowił robić wykład nt. jak założyć własny biznes i jakie przeszkody czekają na młodych przedsiębiorców xD

To są właśnie ludzie, od których słyszycie, że powinniście wstawać wcześniej i pracować ciężej.

#rozwojosobistyznormikami #praca #pracbaza #ekonomia #blackpill
  • 157
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Towarzysz_Blackpill: No jak masz gównianych starych, którzy gadali tak samo jak ty i woleli kiblować na gownopensji zamiast wziąć się za siebie, to tak to jest.
W historii Polski mieliśmy już tyle resetów kapitału, że serio to bogactwo u kogoś jeśli, jak to piszą komuchy, wzięło się "znikond czyli od rodzicuw", to znaczy że ci starzy ciężko na to zasuwali...

No ale wiadomo- jak nie wstajesz codziennie do gównopracy, przy swoich
@Towarzysz_Blackpill: Wiesz, znam dużo znajomków z bogatych rodzin, wolą oni tylko imprezować i grać w gry. Tutaj masz przykład kogoś takiego ze smykałką do interesów i chęcią do pracy. Nie wiem dlaczego miałbyś ich szkalować.

To są właśnie ludzie, od których słyszycie, że powinniście wstawać wcześniej i pracować ciężej.

No to źle usłyszałeś, bo tacy ludzie przeważnie mówią pracować mądrze... no ale wolisz walić wysrywy z zazdrości niż samemu pokminić coś
@ZaplutyKarzelReakcji: Konsulting zarabia potężne pieniądze, ale nie łby po studiach z 0 latami expa xD No #!$%@?, jeszcze w Polsce, gdzie oszczędzają na pracownikach. Po drugie te 12-14k brutto, co jest mało prawdopodobne na entry levelu, to nie są olbrzymie pieniądze jeżeli wejdziesz w drugi próg i dostaniesz na łapę z 8, a nie 18k jak mitoman po sugeruje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Towarzysz_Blackpill: Wiesz co? Ja z niczego rozkręciłem swój własny, dobrze prosperujący biznes.
Później troszkę się w życiu #!$%@?, trzeba było spaść na samo dno i się od niego odbić ¯\_(ツ)_/¯
Teraz zaczynam od nowa w tym #!$%@? kraju i nie płacze XD 28lvl here
@Towarzysz_Blackpill: Trochę mi nie pasuje ten kawałek z 1 firmą, już bez przesady, nie chce mi się wierzyćw historię gdzie ktoś dostaje "na start" 18k netto. Zdaje sobie sprawe że to consulting, ale mimo wszystko, bądzmy realistami


@Berrcikk: jeżeli dodasz do tego znajomości? Czemu nie? Jak w januszexie można dzięki znajomościom łapać spokojnie 5k na rękę, gdzie reszta robi za minimalną, to co dopiero w poważnym korpo.

Przecież to jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Towarzysz_Blackpill: no ale o co chodzi? To jego ojciec miał mu nie pomagać? Uważasz że każde pokolenie powinno startować od zera, z równymi szansami? O swoje aktualne położenie możesz mieć pretensje do:
- siebie, bo nie udało Ci się przerwać cyklu przegrywu
- przodków, bo albo też byli przegrywami, albo zmarnowali to co mieli
- pecha, że nie urodziłeś się w rodzinie w której poszczególne pokolenia akumulowały majątek i koneksje

Ja
@Towarzysz_Blackpill: Jak osiągnąć sukces w biznesie? To proste, wystarczy mieć bogatych starych z kontaktami, ewentualnie być jednym z tych geniuszy/szczęśliwców którzy sami zbudują coś od zera i odniosą sukces. Pozostałych powoli zapraszam do spania i jutro od rana znowu orka w kołchozie.


@imajoke: ewentualnie dorobić się na kradzieży....yyyy to znaczy prywatyzacji w czasach do tego sprzyjających