Wpis z mikrobloga

@Aroneu: Bo #!$%@? ludzie popełniają błędy i po to są więzienia aby resocjalizować (czy to się udaje to inna sprawa) i po to jest system prawa żeby na jego podstawie osądzać i karać różne postępki a nie zabijać człowieka bo według WYKOPKA on się nie nadaje do społeczeństwa XD. A według mnie i @lizakoo się nadaje, co teraz? Według mnie Ty się nie nadajesz bo zrobiłeś coś co mi się nie
@WolfSky: No to załóżmy, że ten człowiek raz popełnił błąd UCIEKAJĄC PRZED POLICJĄ, zignorujmy fakt, że teraz ucieczka nie ma sensu, chyba że jest się gangsterem i auto odprowadza się na dziuplę albo samochód jest na słupa a on sam sprzedaje narkotyki albo kij wie co.
Pójdzie do więzienia, ale najpewniej zawiasy, żeby się ZRESOCJALIZOWAĆ, to przecież jeżeli to jest normalny człowiek, to wcale nie wyjdzie zresocjalizowany, tylko pogłębi to patologię.
@Aroneu: Super, że to Twoja decyzja. Ale może dałbyś szanse osądzić go ludziom którzy się do tego nadają bardziej niż Ty?


@WolfSky: czy Ty albo @lizakoo uważacie, że obecni tutaj chcą by za ten występek groziła kara śmierci? Jeśli tak, to chyba macie #!$%@? moduł wnioskowania. To, że piszę "szkoda że nie zginął" nie ma nic wspólnego z tym, co według mnie czy innych tutaj powinno grozić za przestępstwo drogowe.
Uszkodzenie rogatek samo w sobie nie powoduje nadania sygnału Radio-stop. Tutaj najprawdopodobniej został on użyty przez maszyniste lub prowadzący pojazd kolejowy po prostu wdrożył hamowanie nagle po zauważeniu całej sytuacji.


@Pociongowy: ale uszkodzenie rogatek chyba generuje jakiś sygnał do maszynisty nadjeżdżającego pociągu? Przynajmniej tak zawsze było tłumaczone...
@enron co?

"Takiemu debilowi z czystym sumieniem należy życzyć śmierci, żeby nikomu więcej nie zaszkodził."

Najpierw piszesz takie rzeczy, a następnie, że nic takiego jak zabicie, za ten występek nie ma miejsca w komentarzach?


No jak sobie wybierasz fragment mojego komentarza to nic dziwnego że wychodzi dziwnie.

Zdecyduj się, bo trochę głupio wyszło.


@lizakoo: Tak jak pisałem: taki wyczyn powinien być odpowiednio ukarany. Natomiast gdyby facet zginął przez swoją skrajną głupotę,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@enron: samo uszkodzenie rogatek nie generuje CHYBA ŻE maszynista nie minął jeszcze Tarczy Ostrzegawczej Przejazdowej (o ile przejazd jest nimi zabezpieczony) to wtedy dostaje się sygnał świetlny o uszkodzonym SSP (dwa pomarańczowe światła w poziomie), a przejazd odbywa się z prędkością maksymalnie 20km/h czołem pociągu przez całą szerokość przejazdu jeśli nie ma przeszkód do kontynuowania jazdy. Jeśli wszystko jest ok na takiej tarczy dostaje się sygnał złożony z dwóch białych świateł
Pobierz
źródło: comment_16195208816ZdqsVsEpzBxZPgdOKTCG8.jpg
@enron: samo uszkodzenie rogatek nie generuje CHYBA ŻE maszynista nie minął jeszcze Tarczy Ostrzegawczej Przejazdowej (o ile przejazd jest nimi zabezpieczony) to wtedy dostaje się sygnał świetlny o uszkodzonym SSP (dwa pomarańczowe światła w poziomie), a przejazd odbywa się z prędkością maksymalnie 20km/h czołem pociągu przez całą szerokość przejazdu


@Pociongowy: o widzisz, dobrze wiedzieć. Rozumiem, że te semafory są ustawione w takiej odległości, by przeciętny skład miał możliwość bezpiecznego obniżenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@enron: ToP to coś innego niż semafor btw.

Są one ustawione w odległości około 1200m od przejazdu (po razy drzwi, nie pamiętam dokładnych wytycznych ich ustawienia), a za nimi mamy jeszcze słynne wskaźniki W6, W6a i W6b, które sygnalizują nam zbliżanie się do przejazdu i są ustawione w odległości 6 do 8 krotności maksymalnej prędkości na danej linii (np. vmax = 100km/h to wskaźnik stoi około 600 do 800 metrów.) Zatem