Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że jak ktos madry by nie byl to jesli jest wierzący, podswiadomie traci u was część szacunku?
A jak jest zagorzalym katolikiem to z automatu kazde jego zdanie, kazdy osąd jest poddawany wątpliwości.
Kościół to jest dla mnie taki syf ktory zbiera do kupy wszystkie ludzkie ułomności i próżności.

#ateizm #katolicyzm
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też tak macie, że jak ktos madry by nie byl to jesli jest wierzący, podswiadomie traci u was część szacunku?

A jak jest zagorzalym katolikiem to z automatu kazde jego zdanie, kazdy osąd jest poddawany wątpliwości.

Kościół to jest dla mnie taki syf ktory zbiera do kupy wszystkie ludzkie ułomności i próżności.


@zapach_bigosu
  • Odpowiedz
Też tak macie, że jak ktos madry by nie byl to jesli jest wierzący, podswiadomie traci u was część szacunku?


@zapach_bigosu: nie, ponieważ inteligencja i wiedza nie idzie w parze z wiarą. Ba, mądrość jest nawet wskazana dla dobrego życia w społeczeństwie.

A jak jest zagorzalym katolikiem to z automatu kazde jego zdanie, kazdy osąd jest poddawany
  • Odpowiedz
Ludzie inteligentni rzadko kiedy bywają religijni. Religia wyklucza logikę. Oczywiście, że zdarzają się kwiatki, jakiś super inteligentny i wykształcony inżynier który również jest głęboko wierzący. Ludzi na świecie jest zbyt dużo żeby dało się ich sztywno skategoryzować i zawsze będzie można natknąć się na jakiś dziwny mix przekonań lub postaw pozornie sprzecznych skumulowanych w jednej osobie.


@UrbanHorn: Co Ty gadasz w ogóle. Na inżynierskich studiach znajdziesz dużo więcej wierzących profesorów
  • Odpowiedz
Kolejny fanatyk-geniusz. Zgadzam się, że OP to debil, ale sam jestem ateistą, gardzę kościołem jako instytucją, do samych wierzących nic nie mam. Jestem dr inż., zarabiam trochę ponad te mityczne 15k, ale co to ma do rzeczy?

Osoby takie jak ty tylko psują opinię innym katolikom, bo robicie dokładnie to, co potwierdza słowa OPa - przypinacie łatkę ludziom tylko i wyłącznie ze względu na wyznanie, dokładnie jak to robi OP. Gdzie ta
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: a jakby twoi dobrzy koledzy nie byli wierzący, to miałbyś inne podejście? Gimboateizm jest prostą odpowiedzią na debilizmy katechizmu nauczanego w szkole, dobrze że dzieci mają to w dupie, każdy gimboateista jest wart więcej niż wierzący, bo przynajmniej jest krytyczny.
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu: wielu naukowców odnoszących sukcesy w swojej dziedzinie to osoby wierzące, więc nie uważam, aby w przypadku kogoś mądrego miało to znacząco wpłynąć na jego wypowiedzi. Z pewnością kiedy trzeba to odcinają się od swojej sfery duchowej. Natomiast człowiek głupi takim pozostanie bez względu czy jest wierzący, czy jest ateistą. Uważam że ludzi powinno się oceniać za to jakimi są osobami, a nie za to czy w coś lub kogoś
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu:
Ja tak mam o ludziach, którzy się wymądrzają i filozofują o świecie, do którego recenzji nadal niezbędne im są interpersonalne wycieczki, porównania itp. potyczki. Niby dotykają tematu, ale zapominają o własnych słabościach, co finalnie stawia ich w świetle próżniactwa właśnie.
  • Odpowiedz
a jakby twoi dobrzy koledzy nie byli wierzący, to miałbyś inne podejście? Gimboateizm jest prostą odpowiedzią na debilizmy katechizmu nauczanego w szkole, dobrze że dzieci mają to w dupie, każdy gimboateista jest wart więcej niż wierzący, bo przynajmniej jest krytyczny.


@Kocisko_i_Anka: Pewnie miałbym wywalone wtedy.
Gimboateizm to reakcja na kompleksy - nie jesteś w stanie udowodnić swojej wartości w sposób merytoryczny, tworzysz konstrukty sztuczne, by się poczuć od kogoś lepszy. Każdy gimboateista jest z definicji warty mniej od wierzącego, bo wierzący może być inteligentny lub głupi, a gimboateiście już wiemy, że głupi.

Napisałeś to tak, że zabrzmiało
  • Odpowiedz