Wpis z mikrobloga

@rafxyz44: przecież Duda nawet do niego nie zwrócił się bezpośrednio, a koleś dostaje bólu dupy jak jakiś 13 latek z twittera xD

A tak w ogóle, to przypominam, że tytuł naukowy nabyty w Polsce, poza Polską nie jest zbyt wiele warty
@rafxyz44: Zawsze żyłem w przekonaniu, że moje wyższe wykształcenie zachowam dla siebie i będę przykładem pokazywał, że mam takie wykształcenie a nie będę mówił o nim za każdym razem.

Podobnie jak wiele filozofii na tym świecie podkreślało, że nie wolno mówić głośno o tym, że wyznaje się tą filozofię tylko trzeba pokazywać to przykładem.
@rafxyz44: o Bilewicz xD. Oprocz tego, ze bardzo cenie Tok FM za jakosc zapraszanych tam gosci, ktorzy potrafia w 10 minut powiedziec o tym co sie dzieje w wyborach w Chorwacji, nakreslic linie sporu i partie, ktore biora w nich udzial, to lubie tez posluchac takich kosmitow jak Woś czy wlasnie Bilewicz, ktorzy wyglaszaja te swoje oderwane od rzeczywistosci tezy z wielka nieomylnoscia. Wlasnie pamietam jak Bilewicz przyszedl do Tok FM
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rafxyz44: profesorem to można być matematyki, fizyki, chemii, informatyki, ale psychologii? Przecież to oksymoron. Psychologia nie jest nauką. Chyba, że hipoteza o ruchaniu własnej matki jest nauką.

@DonMisiek1906:

Nie zgodzę się. Gdybym miał zdefiniować psychologie to byłaby to nauka o statystycznie powtarzalnych wzorach ludzkiego zachowania.
Zazwyczaj bada się trochę nieoczywiste rzeczy. Psychologia ma np. wpływ na sposób inwestowania na giełdzie.

@PrzywodcaFormacjiSow: żeby coś było nauką musi istnieć eksperyment, który będzie falsyfikował dane twierdzenie. Jaki eksperyment falsyfikuje hipotezę o chęci wyruchania własnej matki? Większość tych eksperymentów psychologicznych nie da się powtórzyć. Każdy wyciąga taki wniosek jaki jest korzystny dla swoich interesów.
@PrzywodcaFormacjiSow: pytanie nie jest czy ten problem występuje tylko dlaczego ta skala jest tak duża w przypadku "nauk" psychologicznych. Jeżeli sam do tej pory nie spotkałeś się z tym problemem to znaczy, że po prostu nie patrzysz uważnie.
Pierwszy przykład z brzegu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Brian_Wansink

Wansink's lab researched people's food choices and ways to improve those choices. Starting in 2017, problems with Wansink's papers and presentations were brought to wider public scrutiny. These