Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 541
Mam takie wrażenie że najszczęśliwsi ludzie to ci którzy mają dużą rodzinę, dużo wiary w Boga i zaufania. Uśmiechnięte dzieci, trwałe, współpracujące ze sobą małżeństwa, nadzieja że jest życie po życiu, otwarte serca. Widać tutaj to słynne "po owocach ich poznacie". Oczywiście tacy ludzie nie są doskonali, ale dają dobry przykład.
m.....a - Mam takie wrażenie że najszczęśliwsi ludzie to ci którzy mają dużą rodzinę,...

źródło: comment_161793815762rI2qGs5qI1WvekMVOcmM.jpg

Pobierz
  • 193
@maksida:

To takie wrażenie zależnie na kogo patrzysz.

Duże rodziny to tez mało czasu, bo rodzice są zabiegani to dzieci wychowujące dzieci, bo rodzice pracują na nie.

To też problemy małżeństw, które nie mają czasu na swoje problemy i te przez lata narastają.

To brak możliwości przekazania często pewnych wartości czy pasji, bo ilość to strata na rzecz jakości.

Oczywiście są też plusy, ale chciałem urealnić wygląd, że to tylko pozory
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Majku_: W kwestii bliskości to mnie ostatnio rozczuliło zdjęcie wrzucone przez znajomą na fb- troje dzieci, w tym dwoje starszych z miłością swojego małego brata. To był tak pełen miłości widok...

Inna bliska mi osoba ma troje rodzeństwa i nie narzeka na ten fakt, oni tam się lubią i w razie czego będą mieli siebie.
@maksida: Też znam ludzi wykształconych którzy są wierzący, ale wierzą bo tak zostali wychowani. Jeśli zadasz im tak proste pytanie jak "w co byś wierzył gdybyś urodził się w izraelu / chinach / indiach?" albo "skąd wiesz że to twój bóg jest prawdziwy a nie ci w których wierzono 3000 lat temu?" to się obrażają, bo podświadomie wiedzą, że to nie ich wiara tylko wiara narzucona przez otoczenie, ale nie chcą
Inna bliska mi osoba ma troje rodzeństwa i nie narzeka na ten fakt, oni tam się lubią i w razie czego będą mieli siebie.


@maksida: mam dwóch braci - w dzieciństwie były wyzwiska, bójki, ogólnie standard. Teraz w dorosłym życiu mamy świetny kontakt, super relacje i szczerze cieszę się, że mam dwóch braci.
Ja mam na razie dwoje dzieci. Posiadanie dzieci to niesamowicie ciężka praca, ale też wiele radości.