Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 541
Mam takie wrażenie że najszczęśliwsi ludzie to ci którzy mają dużą rodzinę, dużo wiary w Boga i zaufania. Uśmiechnięte dzieci, trwałe, współpracujące ze sobą małżeństwa, nadzieja że jest życie po życiu, otwarte serca. Widać tutaj to słynne "po owocach ich poznacie". Oczywiście tacy ludzie nie są doskonali, ale dają dobry przykład.
m.....a - Mam takie wrażenie że najszczęśliwsi ludzie to ci którzy mają dużą rodzinę,...

źródło: comment_161793815762rI2qGs5qI1WvekMVOcmM.jpg

Pobierz
  • 193
Mam takie wrażenie że najszczęśliwsi ludzie to ci którzy mają dużą rodzinę, dużo wiary w Boga i zaufania. Uśmiechnięte dzieci, trwałe, współpracujące ze sobą małżeństwa, nadzieja że jest życie po życiu, otwarte serca.


@maksida: Brednie. Nie ma to nic wspólnego ze szczęściem. Liczy sie pozytywne podejście do życia, silne więzi międzyludzkie (niekoniecznie rodzinne) i wolność finansowa. Możesz mieć małą rodzinę, nie wierzyć w żydowskiego bożka i też być spełnionym.
@maksida Znam parę: ultrakatolicy, pouczanie innych, ale za to kwiaty przynoszone tak, żeby wszyscy widzieli (żona, która opowiada że czuje się jak księżniczka zakochana bez pamięci) - generalnie cud, miód i malina. Ale już kilka razy wyszło szydło z worka, jak gość nie wytrzymał i #!$%@?ł żonę przy ludziach i to dosłownie za jakąś #!$%@?ę. Gość wyznaje zasadę, że żona to powinna w ogóle siedzieć w domu (ale póki co nie może,
Czyli rodziny których nie znasz są na pewno szczęśliwe powierzchownie, bo Ty znasz kilka przypadków ludzi z problemami psychicznymi xD. Powtarzam, zastanów się nad znaczeniem swoich słów oraz ich konstrukcji logicznej xD.


@wjtk123: Rozumiem że Ty opierasz swoje wnioski na rzetelnych badaniach, więc proszę, przedstaw mi te badania. Bo przecież skoro wiesz że jest inaczej i poddajesz moje wnioski w wątpliwość, to sam musisz mieć bardziej rzetelne źródło informacji, niż tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@maksida: ach, przypomniałeś mi o typie turbokatoliku, jego prawie całą rodzina prócz syna zginęła w pożarze, on sam prowadził msze w domu. Później się okazało, że to on podpalił dom, wstawił kraty w oknach, żeby utrudnić rodzinie ucieczkę. Żył z nową kobietą a jego syn go bronił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NerlaTotep: motyw maski która zakładanek poza domem jest znacznie częściej spotykana w serialach na netflixie niż na rl.

Ostatnio jakoś antynatalista pisal mi że zamiast wychowania i wspierania rozwoju swojego dziecko to on woli sobie w RPG pograć. Też lubię, ale trzeba mieć ładnie #!$%@? pod kopułą aby myśleć że to porównanie jest trafne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Annaroth:

motyw maski która zakładanek poza domem jest znacznie częściej spotykana w serialach na netflixie niż na rl.

W którym serialu masz coś takiego, bo nie kojarzę żadnego?

Ostatnio jakoś antynatalista pisal mi że zamiast wychowania i wspierania rozwoju swojego dziecko to on woli sobie w RPG pograć. Też lubię, ale trzeba mieć ładnie #!$%@? pod kopułą aby myśleć że to porównanie jest trafne ( ͡° ͜ʖ ͡°
@maksida: Mam wrażenie, że chcesz pokazać, że szczęście rodzinne wynika z wiary. Otóż wynika ono z inteligencji emocjonalnej. Patrząc po otoczeniu to ona decyduje o ogólnym szczęściu człowieka, bo człowiek jest istotą społeczną, więc radość sprawiają mu dobre relacje z innymi ludźmi, w tym z rodziną.
Jak ktoś potrafi dobrze żyć z ludźmi to najprawdopodobniej będzie zadowolony z życia niezależnie od wiary.