Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 541
Mam takie wrażenie że najszczęśliwsi ludzie to ci którzy mają dużą rodzinę, dużo wiary w Boga i zaufania. Uśmiechnięte dzieci, trwałe, współpracujące ze sobą małżeństwa, nadzieja że jest życie po życiu, otwarte serca. Widać tutaj to słynne "po owocach ich poznacie". Oczywiście tacy ludzie nie są doskonali, ale dają dobry przykład.
m.....a - Mam takie wrażenie że najszczęśliwsi ludzie to ci którzy mają dużą rodzinę,...

źródło: comment_161793815762rI2qGs5qI1WvekMVOcmM.jpg

Pobierz
  • 193
czy to nie ty przypadkiem już w pierwszym poście założyłeś, że takie rodziny są szczęśliwsze, a te ateistyczne gorsze?


@Bounty: A może jakiś cytacik, że tak uważam? Bo na razie to tylko jakieś Twoje urojenie.

nie linkuj mi badań, oni w tych badaniach będą mówić że wszystko między nimi jest w porządku.


@Bounty: Ach no tak, badania są wiarygodne tylko kiedy MI pasują do tezy. Jak nie pasują, to są
Przecież z tak poważną luką ciężko brać takie badanie na poważnie xD


@kompek: dokładnie tak jak wpisy gościa któremu odpowiadałem, zrobiłem to zupełnie świadomie
ogolnie najszczesliwsza kobieta to ta po 30 pracujaca w relatywnie lekkiej pracy na pol etatu, opiekujaca sie domem i 2 dzieci z wyedukowanym mężem przed 40 wspierającym żonę, pracujacym na pelny etat w specjalistycznym zawodzie, majacy czas dla rodziny


@LewCyzud: Żeby jej szczęście zaistniało, musi istnieć cała masa mniej szczęśliwych ludzi w około. Bez nich nie miałoby to miejsca.
@maksida: Potwierdzam, tylko tak naprawdę tym realnym spoiwem, które trzyma to wszystko w ryzach jest właśnie wiara. Taka prawdziwa, żywa wiara. Od takich ludzi naprawdę aż bije szczęście, choć nie jest to proste. Są niestety też wielodzietne rodziny, gdzie nie ma wiary i wtedy wielodzietność potrafi stanowić spory problem.
: A może jakiś cytacik, że tak uważam? Bo na razie to tylko jakieś Twoje urojenie.


@kompek: widzę że masz ciężkie problemy z logicznym myśleniem. Może przeczytasz swój wpis? Już doskonale wiem jakim typem osoby jesteś. Katol-zamordysta popierający konfederacje bo jest wolnościowa. Czarnolista i dobranoc.
@maksida No może i są szczęśliwi, ale co z tego? Dla mnie największą satysfakcja to poznawanie tego świata, próba wytłumaczenia wszystkiego, co widzę i tego czego nie widzę i największego smaczku dodaje wlasnie to, czego nie wytłumaczymy- wtedy dążenie do zrozumienia tego nadaje ludziom sens życia, a nie tłumaczenie ślepo buk tak chciał i niezbadane jego wyroki. Gunwo prawda.
@maksida: mysle ze czesto pomaga mysl, ze jak cos nie wyjdzie to mozna sobie powiedziec bug tak chcial i elo. Jakos to bedzie. Ale dla mnie wiara to pojscie na latwizne, zeby sobie sensem tego zywota glowy nie zawracac. I tacy to dobrzy niewolnicy, bo zasuwaja w robocie jak robociki bo czekaja na raj po smierci, wiec "zyc" nie za bardzo musza. Takze systemowo kosciolek jest wspierany.