Wpis z mikrobloga

#rower
Mireczki uważajcie z lampką bo jest za dobra xD
Przed chwilą jakiś furiat za kółkiem zajechał mi drogę i chciał mnie pobić bo mu za mocno świeci po oczach.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adrian00: Doczytałem opis. Kto do %&$@ robi TYLNE lampki o mocy 250 lumenów?

Jak tak dalej pójdzie, to doczekamy się obowiązkowych badań technicznych rowerów. Wielu geniuszy ustawia bardzo mocnego leda z przodu prosto w oczy innych, i sie cieszy, że im ładnie świeci. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MuojemuKuotu: Jest kilka trybów. Nie wrzuciłem najmocniejszego. Ten zostawiam sobie na mgłę albo jazdę dzienną. Był ten migający.
Zresztą wolę jak ktoś na mnie nakrzyczy od czasu do czasu niż jak ktoś mnie w nocy rozjedzie bo droga w nocy pusta i szeroka, więc można cisnąć 100km/h.
  • Odpowiedz
@Adrian00: Patrząc tylko po czasach pracy:
Najmocniejszy tryb to 2,5h świecenia z mocą 250 lumenów
Najsłabszy tryb działa 10h, czyli 5 razy dłużej, więc powiedzmy, że świeci 5x słabiej, czyli ma 50 lm.To nadal przegięcie, jak na tył.

Jest jeszcze inna ważna kwestia - optyka. Gdyby te 50 lm było ładnie rozproszone na dużej powierzchni, to spoko. Ale optyka tej lampki wygląda jak w latarce, z tylko delikatnym rozproszeniem na
  • Odpowiedz
@MuojemuKuotu: Zapytałem się policji czy te lampki są legalne. Powiedzieli, że są ok. I jeśli mu świeciły po oczach to jest jego problem i nie powinien tak blisko za mną jeździć.
  • Odpowiedz
@Adrian00: Legalne jak najbardziej są. O ile przepisy się nie zmieniły, to chyba wystarczy, że lampka tylna świeci na czerwono.

Tyle, że przepisy powstały w erze żarówek na dynamo, ew. śmiesznie słabych ledów 5mm. Odkąd weszły power ledy, okazało się, że wielu producentom oświetlenia do rowerów( i samochodów) brakuje RIGCZu, i temat oślepiania innych uczestników ruchu został kompletnie przez nich olany.
  • Odpowiedz
@Adrian00: Fakt, chodzi o tył. Dziwne, to musi być kwestia optyki jak ktoś wyżej napisał. Ja mam bontrager flare rt z tylu, ona ma do 90 lumenów (ale używam trybu 45 lumenów) i nikt się nigdy nie przyczepił
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Tryb migający czy stały? Może migającego nie powinno się jednak używać w nocy. Normalnie go nie używam ale w okolicy mam tyle rajdowców co się rozpędzają na pustej drodze, że wyżej cenię swoje własne bezpieczeństwo niż czyjś chwilowy dyskomfort. Zresztą ten facet był serio stuknięty bo skręcił za mną na osiedle z głównej drogi i jechał za mną kilka skrzyżowań żeby powiedzieć mi, że mam mocne lampki.
Skoro są
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: W nocy może jednak czuć bardziej. Jeśli chodzi o mnie to też pierwszy raz ktoś się o to przyczepił i to od razu z taką agresją. Jakby to inny rowerzysta na mnie nakrzyczał bo by jechał za mną przez wiele kilometrów to bym zrozumiał ale kierowcę co mnie może za chwilę i tak wyprzedzić?
Z tego co widzę, większość komentarzy poparło kierowcę. Jakby ktoś mi tylko by zwrócił uwagę
  • Odpowiedz