Wpis z mikrobloga

dla mnie to patologia i degeneraci, ostatnio miałem przyjemność oglądać tych jaśnie oświeconych pro-aborcyjnych „inteligentów”. Niech się skrobią do woli, a wręcz powinno się im zakazać rozmnażania.


@True_freedom: Ja bym ich tak nie obrażał, po prostu jest jedna światopoglądowa różnica. Jedni mówią że życie zaczyna się wraz z poczęciem, inni mówią że później (oczywiście nie potrafią podać konkretnej daty i momentu i nie widzą w tym żadnej niekonsekwencji, ale to
  • Odpowiedz
@Pivoo: Skoro jesteś ateistą tym bardziej dziwi mnie odwoływanie się do bytów teoretycznych.

Znowu odwołujesz się do argumentu zaburzonej czasowo percepcji. Brak pamięci o wydarzeniu PÓŹNIEJ nie zmienia faktu, że odczuwało się wydarzenia jakie WTEDY miały miejce. Czasowe i częsciowe ograniczenie świadomosci podczas snu bądź wypadku chyba już wcześniej tłumaczyłem.

Nie łącze powstanie istnienia życia z wykształceniem się mózgu, nie tak wygląda definicja życia. Pierwotniaki są żywe pomimo braku układu
  • Odpowiedz
@Emes91: Jakie? Hm, pomyślmy - tak najprościej to możemy rozpoznać dwie - rozpoczęcie aktywności elektrycznej w pniu mózgu i rozpoczęcie aktywności elektrycznej w półkolach mózgu. Można się spierać kiedy faktycznie osiągana jest jakaś świadomość, psychika, ale stwierdzenie aktywności elektrycznej akurat nie jest zbyt trudne.
  • Odpowiedz
Państwa nie stają się z czasem biedniejsze i nie cofają się w rozwoju, tylko się rozwijają.


@Pivoo: Cesarstwo rzymskie dzwoniło - chce porozmawiać na ten temat. I mam kilkaset innych nieodebranych połączeń z innych cywilizacji.
  • Odpowiedz
Skoro jesteś ateistą tym bardziej dziwi mnie odwoływanie się do bytów teoretycznych.


@DiscoKhan: Moja osoba za rok, czy dwa, też jest bytem teoretycznym, a jednak mam jakiś jej obraz w głowie.

Jak zobaczysz po pierwszym moim poście to ja atakowałem definicję osoby a nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Rachey Lol, a czemu akurat w pniu mózgu i półkulach mózgu? Kiedy one się dokładnie wykształcają? Aktywność nerwowa w cewie nerwowej, z której wykształcają się wspomniane struktury, to już nagle się nie liczą?
  • Odpowiedz
Cesarstwo rzymskie dzwoniło - chce porozmawiać na ten temat. I mam kilkaset innych nieodebranych połączeń z innych cywilizacji.


@Rachey: No jasne, poszczególne państwa, cywilizacje, imperia, mogą upaść. Jednak ludzkość jako całość dalej leci do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Emes91: A aktywność roślin na bodźce liczy się jako cierpienie? No nie bardzo.
A dlaczego akurat tam? Bo doskonale wiemy za jakie czynności odpowiadają dane części mózgu. I wiemy również w jakich ramach czasowych się one wykształcają.
  • Odpowiedz
@Pivoo: Głównie właśnie poprzez zabijanie słabszych jednostek, państw, cywilizacji, imperiów, jak już tak w temacie jesteśmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Rachey A co ma piernik do wiatraka?

Szkoda tylko, że nie da się dokladnie określić momentu "rozpoczęcia" tych struktur, które efektywnie rozwijają się jeszcze długi czas po narodzeniu.

A, czekaj - jednak da się. Jest to moment wykształcania się komórek nerwowych, które później migrują w swoje odpowiednie miejsca, tworząc różne struktury.

Czyli około 3. tydzień ciąży. Aborcja do 3. tygodnia, kiedy większość kobiet nawet jeszcze nie wie, że jest w ciąży
  • Odpowiedz
Głównie właśnie poprzez zabijanie słabszych jednostek, państw, cywilizacji, imperiów, jak już tak w temacie jesteśmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rachey: No ja jestem za aborcją na receptę w pewnym przypadkach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanowiłbym się jeszcze nad aborcją zależną od dochodu rodziców, albo trudnej sytuacji życiowej matki. Im mniej przegrywów się będzie rodziło, tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Emes91: No podział na części mózgu i jakakolwiek aktywność elektryczna to bliżej 6-7 tygodnia i nadal mówimy o losowych sygnałach skurczowych, a nie świadomości. Tak nieco analogią na szybko - to, że masz wszystkie części do poskładania samochodu, albo nawet są złożone do kupy, nie znaczy jeszcze że ten samochód odpali.
  • Odpowiedz
w aborcji nie chodzi o swoje ciało tylko o ciało osoby która nie może bronić się i krzyknąć nie.

Mam nadzieje, że pomogłem


@ImInLoveWithTheCoco: W szczepieniach nie chodzi o twoje ciało tylko o ciało osoby, którą możesz zarazić.

Mam nadzieje, że pomogłem
  • Odpowiedz