Wpis z mikrobloga

Zarówno dziecko i tasiemiec to pasożyty, siedzi w brzuchu, #!$%@? jedzenie i rośnie.


@sadcat: I Wy się mienicie tymi racjonalnymi, w opozycji do katoli.

Zaryzykuję tezę, że Twoje przekonanie o "nieczłowieczeństwie" płodu jest równie pierwotne i dogmatyczne jak niepokalane poczęcie Maryi panny dla pewnej grupy religijnej.
Podobnie jak większość innych zwolenników tego przekonania jesteś skłonna zrobić dowolnego fikołka logicznego byle tylko ostateczny wniosek był zgodny z dogmatem - czasami kończy się to takimi wysrywami jak
  • Odpowiedz
@Pivoo: teraz to już ostro odleciałeś.

Dzisiaj minąłem paręnaście kobiet na ulicy. Potencjalnie mogłem każdą porwać i zapłodnić. Czyli zabiłem dzisiaj paręnaście osób, w ciągu całego życia to można liczyć dziesiątki tysięcy
  • Odpowiedz
@Pivoo: W teorii może. Możliwość, ze coś się wydarzy jakiemuś podmiotowi nie oznacza, ze taki podmiot powinien mieć takie same prawa jak podmiot któremu takie spełnia wymagania np:
To ze potencjalnie jesteś emerytem nie oznacza ze powiniens dostawać już emeryturę. Analogicznie. Ty chociaż możesz stać się „drugimn netwonem” nie powiniens być traktowany tak samo jakbyś już nim był.
  • Odpowiedz
@Pivoo: Nie znasz definicji słowa morderstwo chyba. Morderstwo to celowe pozbawienie kogoś życia. Czyli celem morderstwa jest pozbawić kogoś życia. Aborcja ma na celu przerwanie ciąży.
  • Odpowiedz
Dzisiaj minąłem paręnaście kobiet na ulicy. Potencjalnie mogłem każdą porwać i zapłodnić.


@DiscoKhan: Nie, płód który się rozwija jest już odrębnym organizmem, jedynie potrzebuje trochę czasu. Jak nie widzisz żadnej różnicy to się nie dogadamy.

Byście przynajmniej byli szczerzy sami ze sobą i powiedzieli że tutaj chodzi o wygodę, a nie o jakieś prawa kobiet.
  • Odpowiedz
@Pivoo: gościu jak mam urodzić dziecko bez głowy które umrze minutę po tym jak ze mnie je wyjmą to nie zostanie żadnym drugim einsteinem, po prostu umrze w męczarniach - z jakiego powodu miałabym nie zaoszczędzić sobie i temu dziecku cierpienia???
  • Odpowiedz
Zaryzykuję tezę, że Twoje przekonanie o "nieczłowieczeństwie" płodu


@TheSilentEnigma: Kiedy płód jest człowiekiem w sensie biologicznym - jest osobnikiem homo sapiens. Jednak nie jest osobą, nie jest człowiekiem w sensie filozoficznym - nie posiada układu nerwowego, jest właściwie zbitkiem biomasy na kształt torbieli.

Kobieta za to jest osobą i ma prawo do dyspozycji własnym ciałem. Jeżeli zechce, musi mieć prawo do aborcji, ponieważ taka jest jej wola. Nie można zmuszać
  • Odpowiedz
gościu jak mam urodzić dziecko bez głowy które umrze minutę po tym jak ze mnie je wyjmą to nie zostanie żadnym drugim einsteinem, po prostu umrze w męczarniach - z jakiego powodu miałabym nie zaoszczędzić sobie i temu dziecku cierpienia???


@tygryske: Ja nie wiem, ja jestem w 100% zwolennikiem aborcji eugenicznej. Jak w Sparcie, tylko dzięki technologii, wykonanej trochę wcześniej.
  • Odpowiedz
@norivtoset No to nie da się zrobić aborcji bez pozbawienia płodu życia. Płód wtedy traci życie przypadkiem albo niechcący? No nie, bo od początku było wiadomo, że je straci jeśli zostanie przeprowadzona aborcja.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Katol nie zrozumie, że dla biologii nie robi różnicy kiedy to coś to homo sapiens, a kiedy "jeszcze nie". Biologia tak samo stwierdzi, że ludzkie mięso może być jadalne, osobniki słabe opłaca się zostawić na pastwę losu i tak samo najsłabsze organizmy powinny być dziesiątkowane przez choroby, aby gatunek się najlepiej i zostały najsilniejsze osobniki, a generalnie emocje są zbędne.
Kocham po prostu jak katolicy używają sobie "BO NAUKA
  • Odpowiedz
@Pivoo: Akurat kiepski przykład w kontekście dzieci, których "utracone korzyści" to konieczność przeznaczenia setek tysięcy złotych na wychowanie, utrzymanie i doprowadzenie do pełnoletności.
  • Odpowiedz
w aborcji nie chodzi o swoje ciało tylko o ciało osoby która nie może bronić się i krzyknąć nie.


@ImInLoveWithTheCoco: Płód nie jest osobą, bo jakby miał nią być płód bez świadomości to w takim razie tym bardziej krowa lub świnia, które świadomość posiadają.
  • Odpowiedz
@Pivoo: I jak to się ma aborcji? I komu powinno wypłacić zadośćuczynienie? Matce dziecka jako osobie, która jest jednym życielem? No fajnie tam masz. Niezbyt przemyslanie.
  • Odpowiedz
@Rachey: A później takie dzieci dorastają i zarabiają na siebie. Jest przecież dużo szacunków ile warte jest ludzie życie w przeliczeniu na walutę.
  • Odpowiedz
Byście przynajmniej byli szczerzy sami ze sobą i powiedzieli że tutaj chodzi o wygodę, a nie o jakieś prawa kobiet.


@Pivoo: Wyobraź sobie, że budzisz się w piwnicy i Twoje nerki zostały podłączone by dializować ciało słynnego skrzypka. Jeżeli odłączysz dializę, to ten skrzypek umrze. W takim razie mam prawo zmuszać Cię byś utrzymywał tę dializę, wbrew Twojej woli?

Czy jednak masz prawo do dysponowania własnymi nerkami?

Status płodu jest
johny-kalesonny - > Byście przynajmniej byli szczerzy sami ze sobą i powiedzieli że t...
  • Odpowiedz