Wpis z mikrobloga

@Pivoo:

Z punktu widzenia etyki jeśli powstaje nowe życie, to nie powinno się go usuwać i tyle - bardzo proste.

(+ wszystkie twoje wysrywy)

1. Nie ma czegoś takiego jak obiektywne spojrzenie etyki.

2. Większości ludzi jednak nie widzi się skrajnie kolektywne społeczeństwo, tak jak ty je postrzegasz.
  • Odpowiedz
2. Większości ludzi jednak nie widzi się skrajnie kolektywne społeczeństwo, tak jak ty je postrzegasz.


@BartoszBarSeba: Nie mam pojęcia gdzie widzisz jakiekolwiek 'kolektywne społeczeństwo' w tym co pisałem, więc wysryw to właśnie ty popełniłeś.

1. Nie ma czegoś takiego jak obiektywne spojrzenie
  • Odpowiedz
noworodek już odczuwa ból, myśli


@XSpeedyX: Jasne. Noworodek jest głupi jak but, czy to 8 miesiąc i dalej jest w łonie matki, czy 9 miesiąc i wypełznął - praktycznie się nie różnią od siebie. Różni ich tylko położenie geograficzne.
  • Odpowiedz
Nie mam pojęcia gdzie widzisz jakiekolwiek 'kolektywne społeczeństwo' w tym co pisałem


@Pivoo: W priorytecie interesu społecznego.

No nie ma i dlatego piszę że dla jednych życie czy tam osoba zaczyna się od 6, 8, 10 czy tam 12 tygodnia, albo od wykształcenia jakichś organów, systemu nerwowego, czy #!$%@? pełni księżyca, albo wybierają sobie jakieś inne magiczne wydarzenie z kalendarza, a dla innych życie/osoba zaczyna się przy poczęciu - co ma zdecydowanie więcej sensu.

Osoba to pojęcie wartościujące -
  • Odpowiedz
W priorytecie interesu społecznego.


@BartoszBarSeba: To jest tylko jeden z wielu powodów czemu aborcja jest niepotrzebna i szkodliwa. Ona ma służyć tylko i wyłącznie wygodzie.

Światopogląd powinien mieć uzasadnienie, czyż nie?


No to chyba i jedni i drudzy mają uzasadnienie dla swoich poglądów, czyż nie?
  • Odpowiedz
Ja się pytam, jakie korzyści ma ten/ta/to, co jest stwarzany/a/e.


@Melee_Creep: Nie wiem, popatrz się na siebie i swoje życie. Fajne? Niefajne?

Bo moje jest zajebiste i zabieranie komuś możliwości zaistnienia to jest coś zupełnie niemoralnego.
  • Odpowiedz
Nie

"#!$%@? o jakichś rozwoju układu nerwowego albo momencie odczuwania bodźców" nierozerwalnie związane jest z rzeczami takimi jak świadomość czy cierpienie. Są to kluczowe aspekty dla moralnej oceny jakiegoś czynu.


@BartoszBarSeba: Chyba nie zrozumiałeś.

Nie zrozumiałeś tego, że absurdem jest skrajne upraszczanie złożonych kwestii neurobiologicznych do "no płód jest człowiekiem jak układ nerwowy się
  • Odpowiedz
To jest tylko jeden z wielu powodów


@Pivoo: Osobiście nie jestem sobie w stanie wyobrazić innego, w miarę racjonalnego uzasadnienia.

aborcja jest niepotrzebna i szkodliwa. Ona ma służyć tylko i wyłącznie wygodzie.

Myślę, że dobro matki i nie zgotowanie #!$%@? życia dziecku to coś więcej niż wygoda. A choroby to
  • Odpowiedz
Więc jak najbardziej chodzi o to, kto ma rację.


@BartoszBarSeba: Ale nie da się tego stwierdzić, bo to kiedy zaczyna się życie nie jest aksjomatem.

Wyobraź sobie coś takiego - uważam że życie zaczyna się wraz z poczęciem, ale daje się przekonać do legalizacji aborcji na żądanie. Co to znaczy? To znaczy że wygoda ludzi jest dla mnie ważniejsza niż życie. Czyli że mogę odebrać życie innego człowieka jeśli będzie
  • Odpowiedz
Ale nie da się tego stwierdzić


@Pivoo: Nie wiem już o jakich dokładnie stanowiskach i czym uzasadnionych rozmawiamy.

bo to kiedy zaczyna się życie nie jest aksjomatem

W znaczeniu biologicznym o ile wiem
  • Odpowiedz