Wpis z mikrobloga

  • 0
Ten kto składał auto od zera akurat jest w stanie zrozumieć analogię, no ale może faktycznie niefortunna dla przeciętnej osoby.


@Rachey Nie. Komuś, kto składał auto od zera, może się wydawać, że to trafna analogia, ale ktoś, kto posiada podstawową wiedzę o układzie nerwowym i jego rozwoju, wie, że tak nie jest.
  • Odpowiedz
@Pivoo: Czyli. według ciebie

a) bezmózgi płód też będzie osobą
b) nie zachowujesz konsewkencji w swoim myśleniu.

Tak, ty za rok jesteś bytem teoretycznym. Ty teraz jesteś bytem rzeczywistym. Sam chyba przyznasz, że absurdem byłoby usprawiedliwienie twojego morderstwa teraz ponieważ za dwa lata możesz teoretycznie nie istnieć. Dlatego takie mocno teoretyczne, oderwane od rzeczywistości myślenie nie powinno być argumentem w dyskusji.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Słownik języka polskiego PWN
celibat
1. «bezżenność duchownych w niektórych religiach»
2. «wstrzemięźliwość płciowa»
Ale jak już cytujesz, to cytuj całość, co?
  • Odpowiedz
a) bezmózgi płód też będzie osobą


@DiscoKhan: Będzie potworkiem a nie osobą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jego potencjał jako osoby jest zerowy. Usuwać, nie zastanawiać się.

b) nie
  • Odpowiedz
@Pivoo: może jeszcze raz ci przypomnę, że ja nie twierdzę, że usunięcie płodu nie jest pozbawieniem go życia. Mam wrażenie, że pomimo moich wcześniejszych tłumaczeń nie do końca zarejestrowałeś co mam na myśli. Płód jest żywy od samego początku jego powstania.

Dopuszczasz aborcje tylko w przypadkach letalnych wad czy ciężkie, przewlekłe choroby też są akceptowalnym powodem aborcji?
  • Odpowiedz
Momentem tym jest połączenie ludzkich komórek rozrodczych, czyli gdy powstaje zygota,


@ImInLoveWithTheCoco:

A w momencie powstania jednej zygoty, JEDNEJ, powstał Lech? czy Jarosław?
Bo plemnik był jeden, i komórka jajowa była jedna, i z nich
  • Odpowiedz
to moglaś od razu pisać, że to układ nerowwy chodzi.

Kurcze, dzik też jest zlepkiem komórek z układem nerwowym. Do dzika można strzelać czyli do ciebie też, logiczne.

Czy jednak uznamy, że masz prawa nie przez to, że posiadasz układ nerwowy tylko dlatego, że jesteś człowiekiem?


@ImInLoveWithTheCoco: O, i w końcu gadasz z sensem zaprzeczając samemu sobie. Bo w końcu przyznałeś, że początek "człowieczeństwa" to pojęcie filozoficzne, etyczne a nie
  • Odpowiedz
Ale jak już cytujesz, to cytuj całość, co?


@Rachey: a przeczytałeś, ze zrozumieniem, mój wpis? Bo w nim było takie zdanie: "Pewnie ci chodzi o znaczenie związane z religią, co nie?" Drugie znaczenie z religią już nie jest związane...
  • Odpowiedz
Dopuszczasz aborcje tylko w przypadkach letalnych wad czy ciężkie, przewlekłe choroby też są akceptowalnym powodem aborcji?


@DiscoKhan: Można się zastanawiać kiedy aborcja powinna być dozwolona, ale na pewno nie na podstawie odwidzenia się dziecka. Na pewno nie na podstawie tego że dziecko było wpadką. Bo jest zbyt dużo sposobów na uniknięcie ciąży, żeby później zabijać to dziecko z tak błahych powodów.
  • Odpowiedz
@XSpeedyX

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

To jakbym wziął taki płód i operacyjnie wszczepił ci go w bebzon to byś go nie mógł usunąć, bo to nie twoje ciało xDD?

Nie, jestem przeciwny aborci z gwałtu oraz gdy zagraża życiu matki.
  • Odpowiedz
#!$%@? o jakichś momentach "rozwoju układu nerwowego" albo "momencie odczuwania bodźców i emocji" xD.

Ciekawostka dla niektórych - układ nerwowy rozwija się do dwudziestu paru lat życia, a pod pewnym względem rozwija się przez całe życie (sam proces uczenia się, który wszak prowadzi do powstawania nowych połączeń nerwowych i zmian w funkcjonowaniu synaptycznym, jest w pewnym sensie rozwojem).

Czekam na legalną aborcję przez całe życie zgodnie z tą logiką ¯\(ツ)/¯


@Emes91:
  • Odpowiedz
ale nie mam problemu go wyciąć, a nawet zabić, bo on nie czuje, nie myśli, nie jest samoświadomy, a nawet świadomy, jest zwykłym pasożytem żerującym na żywicielu, zupełnie jak płód


@XSpeedyX: Zupełnie jak noworodek.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Gurła lewaki i ich logika, że pszecjeż zdrowje madki zagrożone. No ciekawe czemu wyskrobki są za aborcją każdego dziecka nawet zdrowego. Do tego drugi kretyński argument o wpadce. Jak się chce, to się nie wpadnie, a używając antykoncepcji przez faceta i kobietę, to może jakiś promil wypadków się zdarza. Większość skrobie się, bo im gówniak w życiu przeszkadza.
  • Odpowiedz
@Pivoo noworodek już odczuwa ból, myśli, i potrafi żyć poza organizmem matki, więc nie jest pasożytem, więc niestety, ale popełniasz gwałt na logice. Gdyby Schopenhauer żył to tymi samymi ustami, którymi całował niemiecką ziemię napluł by ci w ryj, a rękami którymi spisał istną Biblię logiki #!$%@?łby ci plaskuna
  • Odpowiedz