Wpis z mikrobloga

Te niedobre pedalarze nie jeżdżą "ścieżką dla rowerów"


Czyli droga 2x2 z zakazem dla rowerów, po prawej DDR, na której jestem, kończąca się bez ostrzeżenia, bez możliwości zrobienia czegokolwiek, bo projektującego zaskoczyła pojawiająca się znienacka rzeka. Za rzeką dalsza część DDR. Czyli polska myśl projektowania infrastruktury w pełnej krasie. Trzeba było przejść po zewnętrznej stronie mostu, choć z perspektywy żałuję i było jednak wrócić na ulicę, bo z tej krawędzi mostu w SPD można było się bez problemu ześlizgnąć do rzeki.

Przed modernizacją było tu w miarę normalnie

Chcąc to przejechać legalnie i bez chodzenia po krawędzi mostu trzeba zrobić 9.5km zamiast 2.5.

#rower
Pobierz metaxy - > Te niedobre pedalarze nie jeżdżą "ścieżką dla rowerów"

Czyli droga 2x2 ...
źródło: comment_16158880290tG0pXTxe1imsqoyxSyLs8.jpg
  • 61
@Cymerek: bylem tam z 3 razy, pierwszy raz chcialem jechac przepisowo, wjezdzalem dosyc dluga sciezka od warszawy 79 krajowa, poczym przy skrecie w lewo nie ma sciezki,wiec na ulice, jedziesz dalej i jest znak zakaz jazdy rowerem, a sciezka po lewej stronie a zjazdu brak XD, wiec zjechalem najblizszym mozliwym przjechalem ze 100 metrow i swiatla i brak czegokolwiek dla roweru, a chcialem skrecic w prawo w 79 w kierunku sandomierza,
Pierwotnie nie chciało mi się przechodzić przez barierę energochłonną na drogę.


@metaxy: a jesli ktos ma jakis nietypowy rower ktorego nie przeniesiesz prosto, na przyklad trojkolowiec, albo jedzie klasycznym ale z duzym bagazem w sakwach, to ile trzeba by sie cofac aby wjechac na droge i kiedy po drugiej stronie mozna by wjechac z powrotem?
@metaxy a wystarczy za kotwic coś w moście, poszerzyć trochę kładkę i zrobić barierkę. Ale mamy zbyt dużo urzedasow, pozwoleń kura instepkotow od nie wiadomo czego. Wiem co mówię, budowałem takie rzeczy w Polsce, teraz robię to na wysoach,taki temat to jest kilka telefonów i gotówe, u nas to jest staaary.. to musi mieć pan mapę, później projekt, później wykonanie, ispekcja. Każda osoba zaangażowana musi mieć licencję jakaś(przecież studia to za mało)....