Wpis z mikrobloga

Taką to skromną posiadłość kupił sobie Jeff Bezos w Los Angeles. Żeby pan besos mógł więcej pracować dom jest wyposażony we własną stacje benzynową, dzięki czemu Pan Szef nie musi marnować czasu na rozbijanie się po orlenach.
Ta drobna przyjemność kosztowała go jedyne 165 milionów dolarów (najdroższy dom w LA). Zapytacie jak mu się to udało, skoro zarabia tylko 80 000 dolarów rocznie a reszta jego majątku to akcje? Oczywiście, że nie wiecie, zgrajo leniwych socjalistów - wcześnie wstaje i nie wydaje pieniędzy na głupoty.
#heheszki
#antykapitalizm
#praca
#pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1615262438A6GBV0bdi7Ribs2BDIrSvZ.jpg
  • 166
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@filip-zaluski: mam nadzieję że zauważyłeś przedrostek "Pato" w #patodeweloperka . A czemu nie jest lepsza? Porównajmy w Warszawie:
wielka płyta- stare i czasem obskurne budownictwo, racja. Ściany są twarde, elewacja pastelowa lub brudna. Ale lokalizacja nie jest zła, bloki są od siebie oddalone, oddzielone pasem zieleni, żywopłotem, ławeczkami. Miejsca parkingowe się znajdą (nie dla wszystkich oczywiście, ale na tych osiedlach nie wszyscy mają auto). Skomunikowane.
#patodeweloperka - ładne, nowoczesne bryły i
@pan-bartolomeu-dias: No dobrze pato ok, ale mam wrażenie ze tutaj tylko ktoś wrzuca każdy nowy blok pod pato. Akurat w nowym budownictwie masz parkingi podziemne i tam przypada średnio więcej niż jedno miejsce postojowe na mieszkanie. W Wilanowie chyba wskaźnik miejsc parkingowych to 1,5 tylko tam rodziny maja po 2,3 samochody stad problem. W blokach emeryci zazwyczaj nie maja w ogóle samochodów a miejsc właśnie w blokach jest jak na lekarstwo.
@LiamRockwell: jak wcześnie trzeba wstawać i jak ciężko pracować w łagrze, żeby zarobić na taki dom?


Nie mam pojęcia, ale idąc logiką prawaczków z wykopu to pewnie ze 100 000 tys dolarów rocznie. Nie mam czasu przeliczać na ruble (ciężko pracuję bo marzy mi się helikopter zamiast samochodu) więc matematykę zostawiam Tobie.

Nie wiem natomiast ile płacą za pracę w łagrze. Warunki pracy podobne do amazonu więc wypłata też pewnie zbliżona.
@LiamRockwell: wlasna stacja benzynowa to cos niesamowitego? Pewnie chodzi o zwykly dystrybutor, bo raczej punkt z hot dogami mu niepotrzebny
Cos takiego moze sobie kupic kazdy Kowalski i widzialem to u niejednej osoby ktore ma firme i pare aut, ktore caly czas sa w ruchu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@filip-zaluski: zgadza się, są nowe osiedla nieporównywalnie lepsze od starych. Ale są też takie które okazały się bublem. I jak widzimy brak regulacji, a raczej korupcja i wydawanie pozwoleń na budowę które nie powinny być nigdy wydane, nie sprawdził się u nas. Teraz mamy chaos pogłębiający problem: wielka płyta 15 pięter z jednej strony, kamienice i meliny z drugiej, a na środku modne ogrodzone osiedle dla nowobogackich.
Chodzi mi też o