Wpis z mikrobloga

Taką to skromną posiadłość kupił sobie Jeff Bezos w Los Angeles. Żeby pan besos mógł więcej pracować dom jest wyposażony we własną stacje benzynową, dzięki czemu Pan Szef nie musi marnować czasu na rozbijanie się po orlenach.
Ta drobna przyjemność kosztowała go jedyne 165 milionów dolarów (najdroższy dom w LA). Zapytacie jak mu się to udało, skoro zarabia tylko 80 000 dolarów rocznie a reszta jego majątku to akcje? Oczywiście, że nie wiecie, zgrajo leniwych socjalistów - wcześnie wstaje i nie wydaje pieniędzy na głupoty.
#heheszki
#antykapitalizm
#praca
#pracbaza
LiamRockwell - Taką to skromną posiadłość kupił sobie Jeff Bezos w Los Angeles. Żeby ...

źródło: comment_1615262438A6GBV0bdi7Ribs2BDIrSvZ.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
Bezos zaczął praktycznie od zera. Wystartował mając 10k dolarów i pomysł na biznes.


@ortofosforan: a potem jego rodzice włożyli w Amazon 250k dolarów.

Nie umniejszam temu co osiągnął, ale jednak pamiętajmy o tym że bez rodziców mogłby tego nie osiągnąć.
  • Odpowiedz
@edgar_k wiesz skąd się wzięło określenie "podmiejskie piekiełko".

Zapewniam cię że nie chciałbyś dojeżdżać codziennie do pracy 200 km samochodem.
Dzieci odwozić do szkoły oddalonej o 70 km, a do najbliższego sklepu mieć 30 km.

Nikt nigdzie nie powiedział że jakość życia mierzy się tylko i wyłącznie w M2 naszego lokum i może to dla ciebie abstrakcja ale mieszkanie w blokowisku zwłaszcza takim 50-60 letnim będzie dużo przyjemniejszym doświadczeniem od mieszkania w domku w monofunkcyjnych suburbiach.
  • Odpowiedz
No, on ma wille za 165 a większość Amerykanów ma dom o wielkości 5 typowych polskich mieszkań.

A takto wszyscy mogłoby mieszkać w wielkiej płycie jak w komunistycznych krajach. Ehhh taka szansa


@edgar_k: większość Amerykanów to ma kredyt, nie dom. Tam 100 mln żyje na food stampach
  • Odpowiedz
No, on ma wille za 165 a większość Amerykanów ma dom o wielkości 5 typowych polskich mieszkań.

A takto wszyscy mogłoby mieszkać w wielkiej płycie jak w komunistycznych krajach. Ehhh taka szansa

@edgar_k: większość Amerykanów to ma kredyt, nie dom. Tam 100 mln żyje na food stampach

@Fan_Morawieckiego: A większość Polaków ma wielkie wille xD
Z tym 100 milionów to przesadziłeś tak tylko trzy razy xD
  • Odpowiedz
@Paruwkowy__Skrytorzerca: kto napisał, że dokłada? po prostu jak ktoś nie potrafi używać kalkulatora i mu się rzędy wielkości mylą, a także myśli że jak ktos ma firmę wartą miliardy dolarów to znaczy ze na koncie ma tyle pieniądze to powinien zamknąć mordę i tylę. Po prostu efekt skali czyni tyle, że Bezos stosunkowo zarabiając obrzydliwe pieniądze tak naprawdę w przeliczeniu na jednego pracownika, nawet jakby się pozbawił 90% dochodu to
  • Odpowiedz
@edgar_k żyłem w różnym rodzaju zabudowy.
W bloku i w domku. I ciągle pamiętam wychodzenie o 6 z domu żeby starzy mnie odwieźli do szkoły gdzie i tak musiałem czekać na zajęcia w świetlicy.
VS. Szkoła po sąsiedzku gdzie mogłem wychodzić za 5 i i tak zdążałem na zajęcia.

A 200 km nie jest wymyślone. Wejdź sobie na google earth i zobacz sobie skalę zabudowy w USA. Stany nie są tak gęsto zaludnione jak Europa, jednocześnie przepisy planistyczne tam uniemożliwiają w dużej większości lokalizacji zabudowy wielorodzinnej, a do usług musisz mieć parking dwa razy tyle ile masz powierzchni użytkowej w sklepie.
  • Odpowiedz
@edgar_k żyłem w różnym rodzaju zabudowy.

W bloku i w domku. I ciągle pamiętam wychodzenie o 6 z domu żeby starzy mnie odwieźli do szkoły gdzie i tak musiałem czekać na zajęcia w świetlicy.
VS. Szkoła po sąsiedzku gdzie mogłem wychodzić za 5 i i tak zdążałem na zajęcia.

A 200 km nie jest wymyślone. Wejdź sobie na google earth i zobacz sobie skalę zabudowy w USA. Stany nie są tak gęsto zaludnione jak Europa, jednocześnie przepisy planistyczne tam uniemożliwiają w dużej większości lokalizacji zabudowy wielorodzinnej, a do usług musisz mieć parking dwa razy tyle ile masz powierzchni użytkowej w sklepie.
  • Odpowiedz
W sumie problemem sa ludzie, ktorzy nie potrafia, nie chca, nie umia zmusic swoich rzadzacych, zeby molochy takie jak amazon placily normalnie podatki i dbaly o prawa pracownicze. Nie podoba sie, ze nie zyczymy sobie unikania podatkow, pracy ponad sily, podnoszenia norm, zalowania pojscia do toalety, zwalniacie po l4? To wypierpapier. Wczesniej jakos dalo sie zyc bez miejsc pracy amazona.

I dotyczy to wszystkich, lacznie z krajami podatkowymi. Caly system jest do
  • Odpowiedz
@edgar_k ja nie mówię o ograniczeniu wysokości tylko o suburbiach gdzie masz jeden rodzaj zabudowy ciągnący się po horyzont. U nas jakbyś chciał w domu zrobić sklep to WZka i heja.
A tam zapomnij. A jakbyś coś robił na boku to by cię jeszcze #!$%@?.

Jesteś w stanie podać źródło tego średniego czasu dojazdu?
  • Odpowiedz
  • 2
@LiamRockwell ej,korwinoidy a może chodzi po prostu o to,że skoro typ jest najbogatszy na świecie to fajnie jakby jego praciwnicy mieli godne zarobki i warunki pracy?Czy to też komunis?
  • Odpowiedz
@edgar_k ja nie mówię o ograniczeniu wysokości tylko o suburbiach gdzie masz jeden rodzaj zabudowy ciągnący się po horyzont. U nas jakbyś chciał w domu zrobić sklep to WZka i heja.

A tam zapomnij. A jakbyś coś robił na boku to by cię jeszcze #!$%@?.

Jesteś w stanie podać źródło tego średniego czasu dojazdu?

@
  • Odpowiedz
@LiamRockwell: W sumie czemu nie zalozysz jakies firmy, nawet malej (cos typu budka z kebabem, lodziarnia czy cos takiego), i nie zaczniesz rozdawac ludziom zarobionych pieniedzy? Do poziomu Bezosa na tym nie dojdziesz ale w sumie dalbys dobry przyklad jak powinien postepowac wzorowy obywatel
  • Odpowiedz