Wpis z mikrobloga

Taką to skromną posiadłość kupił sobie Jeff Bezos w Los Angeles. Żeby pan besos mógł więcej pracować dom jest wyposażony we własną stacje benzynową, dzięki czemu Pan Szef nie musi marnować czasu na rozbijanie się po orlenach.
Ta drobna przyjemność kosztowała go jedyne 165 milionów dolarów (najdroższy dom w LA). Zapytacie jak mu się to udało, skoro zarabia tylko 80 000 dolarów rocznie a reszta jego majątku to akcje? Oczywiście, że nie wiecie, zgrajo leniwych socjalistów - wcześnie wstaje i nie wydaje pieniędzy na głupoty.
#heheszki
#antykapitalizm
#praca
#pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1615262438A6GBV0bdi7Ribs2BDIrSvZ.jpg
  • 166
@Paruwkowy__Skrytorzerca: nie każdy jest robolem niezadwolonym ze swojego życia i kariery. Niektórzy po prostu wierzą w wolny rynek, bo dzięki niemu mieli szansę ciężką pracą osiągnąć poziom życia, do którego nie mieliby nawet szansy zbliżyć się w komunistycznym ustroju, o którym marzą nieroby wstawiające takie obrazki.
@LiamRockwell przecież jego zarobki są symboliczne. Tak samo Elon Musk zarabia 1$/rocznie jako CEO Tesli.

Bezos zarabia na sprzedaży akcji innym ludziom, którzy chętnie je kupują, bo sami liczą na zyski. Tak naprawdę nic nie stoi Ci na przeszkodzie, żeby kupić akcje jakiejś rozwijającej się firmy albo samemu taką firmę założyć, która będzie drugim Amazonem.
@pan-bartolomeu-dias: To o czym mówisz to wyjątek. W Polsce są setki o ile nie tysiące deweloperów. Spraw o korupcję jest raptem kilka. Każdego obowiązuje takie samo prawo a dla dewelopera jest nawet gorzej zwłaszcza małego. Brak planu to jedno ale WZ tez reguluje ci kolor, długość elewacji czy wysokość budynku. To wszystko o czym mówisz jest regulowane nie ważne czy jest MPZP czy nie i to jest w gestii urzędnika który
@LiamRockwell: @no_49:

Nie mogę patrzeć na to pieprzenie o wstawaniu wcześnie i pracowaniu ciężko i jak to niby świetnie hehe wyśmiewa kapitalizm. Otóż nie za bardzo. Nie wiem, czy ludzie robią to specjalnie, czy po prostu tego nie rozumieją, ale na wszelki wypadek spieszę z wyjaśnieniem: tak, ciężka praca zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu i dojścia do bogactwa, ale tylko i wyłącznie gdy masz lub planujesz założyć skalowalny biznes. W innym wypadku
@MuszeAleNieChce:
a realia na amazonie:

AWS nalicza ceny jak chce, cyk płać 1000$ bo coś źle ustawiłeś
amazon sklep - banuje sprzedawców na ich platformie jak chce i #!$%@? im produkty, wystaczy wejsc na jakakolwiek grupe na facebooku amazon fba, wyciska ich na kasę np 30 000 usd i nic nie mozesz zrobic xD

ich pracownicy w usa są wrecz obciazeniem dla systemu ubezpieczeń bo pobieraja zasiłki na jedzenie xD

@NPD_Vulnerable_type_borderline_28:

AWS - na Azure też jak się nie ogarnia łatwo przejeść kilkaset dolców
banowanie - dlatego przydałaby się konkurencja jak Allegro, to by tak ohoczo nie banowali
kopiowanie produktów - powszechne zjawisko w każdej branży
wyciskanie 30k USD - nie zrozumiałem o co tu chodzi, mógłbyś rozwinąć?
zasiłki na jedzenie - jak to działa?
@LiamRockwell no wiesz zawsze mnie coś uwiera jak ktoś nie pisze dokładnie. Bo jakbyś napisał posiadłość to by ludzie spojrzeli na obrazek i pomyśleli oho spora działka, zadbany ogród. Może to tyle warte faktycznie. A tak się zastanawiają co musi mieć w domu skoro za sam dom tyle
@NPD_Vulnerable_type_borderline_28: Myślę, że działa tutaj efekt skali i nagłośnione są te przypadki, gdzie kogoś zbanowali. Gdyby blokowali połowę sprzedawców to każdy by się z tego wycofał. Nie chce mi się też wierzyć, że wszystkie te bany są za niewinność.

Jeśli rząd oferuje wsparcie, to firma z niego korzysta, zupełnie normalne zjawisko. To rząd powinien dbać o to, żeby środki rozdzielać mądrze, a nie liczyć, że przedsiębiorca powie "no nie wiem, chyba