Wpis z mikrobloga

Taką to skromną posiadłość kupił sobie Jeff Bezos w Los Angeles. Żeby pan besos mógł więcej pracować dom jest wyposażony we własną stacje benzynową, dzięki czemu Pan Szef nie musi marnować czasu na rozbijanie się po orlenach.
Ta drobna przyjemność kosztowała go jedyne 165 milionów dolarów (najdroższy dom w LA). Zapytacie jak mu się to udało, skoro zarabia tylko 80 000 dolarów rocznie a reszta jego majątku to akcje? Oczywiście, że nie wiecie, zgrajo leniwych socjalistów - wcześnie wstaje i nie wydaje pieniędzy na głupoty.
#heheszki
#antykapitalizm
#praca
#pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1615262438A6GBV0bdi7Ribs2BDIrSvZ.jpg
  • 166
@LiamRockwell: czemu boli Cię, że ktoś ma, a Ty nie?


Nie to mnie boli ale próbuj dalej, może zgadniesz.

@LiamRockwell: Hmmm dziwne - szef jednej największych firm na świecie ma pieniądze, ciekawe skąd?


Przecież napisałem, że za swoją pracę dostaje wynagrodzenie - 80 000 dolarów rocznie.

@Kryptonim_Janusz rękami i nogami bronię się przed zwykłym złodziejem przebranym w kolorowe piórka społecznej sprawiedliwości.


Pojechałeś z bezosem ostrzej niż ja. Nieźle, nieźle.

@
@LiamRockwell: wymyślił, wypaliło, to odcina kupony proste. Wymyślanie nowych rozwiązań albo rearanżacja tych już istniejących tak żeby wypaliły to ciężka umysłowa praca. Ludzie którzy jebią za gówno hajs w takich zakładach mają prawo spinać się, że on ma Wille, a oni żyją w kamperze i trzeba zwiększyć płace albo co, ale prawda jest taka, że każdy robotnik w zakładzie jak przekroczy pewien pułap kosztów już nawet obecnie, może być wymieniony na
Przecież on na wyzysku i maksymalizacji zysku kosztem pracowników osiągnął to bogactwo. Do tego nagminnie łamie prawa pracownicze. Ale anony z rodzin robotniczych lub zubożałej, polskiej klasy sredniej oczy za niego wydrapią.


@xvdx: to jest niepojęte jak biedne polaki bronią typa, który jakby tylko miał możliwość to by nasrał im do ryja i jeszcze kazał sobie za to zapłacić. Typ, który robi zbiórki na pensje pracownikom, no #!$%@? X D
@pan-bartolomeu-dias: Próbowałeś kiedyś cos wybudować w PL? Uzyskanie warunków zabudowy, pozwolenia na budowę, poozwolenia wodniprawnego, odrolnienia to są czasem lata procedur. Proces budowlany jest chyba oprócz sektora bankowego najbardziej regulowanym obszarem w Polsce. Kilkanaście ustaw, setki stron procedur i przepisów. To ze rynek mieszkaniowy nie spełnia oczekiwań społeczeństwa nie jest kwestia braku regulacji
@LiamRockwell: wiesz co to jest efekt skali? Gdyby sprzedać wspomnianą posiadłość to by wyszło po 900 zł (potężna premia xDDDDDD - niecałe 80 złotych na miesiąc - w dolarach to jakies 20 USD miesiecznie, no w #!$%@? by poprawiło los pracowników xD) jednorazowej premii na każdego pracownika Amazon - 650 tys ma zatrudnionych. On nie zatrudnia 10 osób xD.


@januszerka: od 20 lat dokłada do tego interesu ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@filip-zaluski: jako osoba prywatna ( ͡° ͜ʖ ͡°) deweloper sypnie komu trzeba i buduje "osiedle dla chorych na covid" albo inne kwiatki. W tym rzecz.
Zresztą ty mówisz o pozwoleniach itp. ja miałem na myśli plany zagospodarowania przestrzennego, plany krajobrazowe. No i przez ich brak, i brak egzekwowania istniejących, mamy pastelowe bliźniaki przy rynkach mniejszych miast, zamknięte osiedla które blokują przejście, niską zabudowę na śródmieściu i w
zawsze powtarzam, że do majątku prowadzą oszczędności, a nie duże zarobki


@100mph:

To powiedzenie jest już kompletnie nieaktualne. Obecny system finansowy jest oderwany od rzeczywistości. Obecnie ludzie nie bogacą się pracą czy byciem bardziej efektywnym. Ameryka to korporacjonizm.

Absolutnie nie jestem za socjalizmem i rozkradaniem majątków bogaczy (i uwaga leci mityczne) ale to co się dzieje to jest przegięcie. Ktoś bekną za 2008? Tak. Ci najbiedniejsi, których pieniądze zniknęły. Najbogatsi zgarnęli