Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 245
@LittleBi: w sumie to większość polski w pigułce. Co z tego, że w większych miastach pracy więcej i płace wyższe jak koszta życia skutecznie dają wynik ujemny. No chyba że coś konkretnego umiesz - bo dla szaraków ja my nie mam dobrych wiadomości ¯_(ツ)_/¯

Pociesze cię tylko że w Grudziądzu obok ostatnio widuje ogłoszenia na #!$%@? w chłodni przy rybach na umowę zlecenie. Nie ma co, zajebista propozycja.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@LittleBi: Toruń to chyba ma większego pecha niż Grudziądz bo niby miasto wojewódzkie oficjalnie a sytuacja jest tylko delikatnie lepsza niż u mnie. Pandemia nie pomogła bo turystyka zdechła

A o CC w Toruniu się nasłuchałem, większość chce ludzi na samozatrudbnieniu xD
Nawet w Grudziądzu jak jeszcze ogarniało dosyć duże CC przed pandemia to byli na zleceniu a niektórzy normalnie na uop ¯_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@LittleBi: trochę mi żal Torunia bo serio to jednak ładne miasto, zwłaszcza starówka niestety niszczone zarówno przez własnych włodarzy jak i Bydgoszcz. Trochę jak Grudziądz który też ma potencjał ale skala zniszczeń jest spora a winni są na każdym szczeblu władzy

Dla porównania w Grudziądzu masz kilka dużych zakładów produkcyjnych, jedni chwalą drudzy nienawidzą. Wiem tylko że Rossmann (magazyn) i biedronka (magazyn) mimo #!$%@? oferują względnie dobre jak na lokalne standardy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@LittleBi: kuj pom może zdałby egzamin gdyby nie to że w tym samym województwie jets Bydgoszcz i Toruń.

A płatne staże jak oglądam to norma, tak jak pisałem w dużych miastach nie mając dużych umiejętności lepiej nie ma, można tylko przeskakiwać między firmami do czasu. Na takiej dziurze plus taki że jak już się skręcisz gdzieś na poważnie i dostaniesz trochę więcej to chociaż coś wynajmiesz więcej niż pokój że współlokatorem
@LittleBi: Stąd przy reformie administracyjnej był pomysł, żeby dawne woj. toruńskie poszło do pomorskiego, a południe bydgoskiego i włocławskie do Wielkopolski. Bory Tucholskie i Chojnice też do Gdańska. Co jakiś czas takie pomysły się pojawiają. Województwo ma świetne położenie na szlakach komunikacyjnych, ma potencjał, ale nie umie go wykorzystać. Większość młodych ludzi wieje zagranicę albo do: Poznania, Warszawy, Trójmiasta.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Domowik: ano, Tesla niedaleko (pewnie lokalizacja blisko polskiej granicy nieprzypadkowa - polscy tani pracownicy i pewne niemieckie prawo w przeciwieństwie do naszych twitterowych wysrywow) poza tym niemieckie oferty pracy pełno. Pytanie tylko jak to się ma do podwójnego opodatkowania obecnie skoro załóżmy pracuje w Niemczech ale mieszkam w Polsce. Pewnie mimo złodziejstwa dojnej zmiany dalej wychodzi lepiej niż pracując w PL gdzie rejony przygraniczne nie mają startu płacowego do tych po
@NieBendePrasowac: same, dla mnie maks to godzina w jedna strone. Z drugiej strony ceny najmu po polskiej stronie pewnie sa znacznie nizsze niz gdzies blizej Berlina chociaz jesli Musk rzeczywiscie ma placic wiecej to wynajem czegos pod niemiecka stolica moze nie byc az tak finansowym ciezarem i moze sie okazac ze do Polski mozna jezdzic tylko w odwiedziny lub na jakies zakupy*

*nie liczac coli i innych objetych podatkiem cukrowym i
@slozubn: @NieBendePrasowac: Zachodnia Polska here. Obecnie bardzo popularny scenariusz tutaj to młode parki z całej Polski (nawet z większych miast) przyjeżdżające i podejmujące pracę w licznych magazynach pod Berlinem. Głównie są to magazyny firm typu Zalando więc praca polega na chodzeniu i pakowaniu lekkich rzeczy do kartoników (generalnie praca lekka i dość cywilizowana). Robota jest dla wszystkich od ręki. Pensja 1300-1500 EUR netto. Średnio na dzień roboczy schodzi 12h (2h