Wpis z mikrobloga

@LittleBi: gnije z wykopkow "hurr zostan specjalista, doksztalc sie" prawda jest taka ze w kazdym normalnym kraju rozwinietym, czlowiek powininen zyc godnie nawet z najgorzej pracy jaka ma

Fakt ze jest jak wykopki mowia ze musisz byc specjalista zeby zarabiac na godne zycie to jest #!$%@? tragedia, ale i tak ci sie dostanie bo ty jestes leniwy xD
@LittleBi: Większość znajomych z Liceum wyjechała właśnie w kierunku Poznań/Warszawa/Gdańsk/cokolwiek. Sam za to wróciłem do Torunia kilka miesięcy temu po 5 latach spędzonych w Poznaniu bo praca zdalna to zawsze można przycebulić na wynajmie mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jak przeglądałem sobie z ciekawości oferty pracy, czy gadałem z nielicznymi znajomymi którzy tutaj zostali to naprawdę masakra i nie zazdroszczę bo perspektyw mocno brak. A wyjazd
Ściema bo 2800 jest teraz minimalna.


@masz_fajne_donice: Żadna ściema. Takie są zarobki w "wojewódzkim".
Mamy taką zabawę ze znajomymi, że podsyłamy sobie "ciekawe" oferty pracy w Toruniu i okolicach. Kilka dni temu dostałam od kolegi linka do oferty pracy pilarza (drwal) za 18zł BUTTO!!!
I najśmieszniejsze, że już oferta zniknęła

ja od roku nie umiem znaleźć nic powyżej 3k netto na UOP


@Przegrywhere: Mam koleżankę która od roku nie może
@LittleBi: Uważam, że przedstawiciel handlowy to dobra praca. Często oprócz UoP dostajesz jeszcze auto służbowe, którym możesz jeździć w czasie wolnym. Tym bardziej jeśli sprzedajesz fajny produkt - jak na przykład papierosy albo alkohol. Czyli produkty pierwszej potrzeby ;) Windykacja jest ryzykownym i stresującym biznesem, ale ja zarabiałem w Toruniu 4k netto na windykacji telefonicznej. Wymaga dość mocnego charakteru i rozwiniętych zdolności komunikacyjnych. Jeśli ktoś się boi takich prac, to niech
@Euphor: lucky you :) I to powaznie. Ale ludzie z liceum i poznani na studiach w 90% sa poza Toruniem. Dwie osoby zarabiaja dobrze, reszta zostala bo pomoc rodziny na miejscu (mieszkanie/dom, opieka na dzieciakami, etc.), czy kancelaria zony po tesciu, czy mama jest naczelnikiem wydzialu wiec zatrudni, itp. I wtedy pewna spokojna praca w budzetowce za niewiele im wystarcza, a jak sa dwie osoby to jakos sie kreci.

I nie
@misthunt3r: akurat ja nie z Torunia :) ale jakoś nie kojarzyłem tego miasta (dość sporego) z takimi kiepskimi możliwościami. Dodatkowo porównując np z sąsiednią Bydgoszczą, gdzie np siedzibę ma Atos.
Neuca miała obroty na poziomie 8,2 miliarda zł. To nie jest korpo wg Ciebie?


@Don_Bandolero: Czy istotą korpo są obroty roczne? Wspomniana PESA ma podobne obroty i nie wiem czy nazwałbyś ją korpo

Często oprócz UoP dostajesz jeszcze auto służbowe, którym możesz jeździć w czasie wolnym.


@octoberman98: Nie pracowałam nigdy w takim charakterze, ale znam dobrze dwóch takich przedstawicieli i obydwaj jeżdżą swoimi autami, ale dostają kilometrówki. I nigdy nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzlosiem: Albo robisz jako biorobot u Bezosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Muska w sumie stac a ze ma nieszablonowe podejscie do rzeczywistosci to widac w zasadzie wszedzie. I chwala mu za to bo dzieki temu miedzy innymi eksploracja kosmosu ruszyla mocno z miejsca


Dodam tylko do poprzedniego wpisu @obuniem: Mozliwosci i sa, gorzej jak musisz #!$%@? by sie tam utrzymac i nie masz szans by te