Wpis z mikrobloga

@slozubn: wiem o czym mówisz, sam jeszcze względnie niedawno pracowałem na takich stanowiskach i zdaję sobie jak bardzo nieciekawa jest sytuacja ludzi wykonujących te "podstawowe" prace.
Miałem tylko na myśli, że odrobina zewnętrznej motywacji jest sprzyjająca do rozwoju, przynajmniej dla mnie.

Co do minimum życiowego to nie mam do końca zdania. Z jednej strony się z tobą zgadzam. Z drugiej strony na własne oczy widziałem ile patusow w takich pracach się
@obuniem: grudziadz moze i dziura ale ma za duzy potencjal by go #!$%@?.

Za chwile bedzie tutaj ekspresowka na Mazury, autostrada juz jest. Idealne miejsce na jakis hub zaladunkowyu bo grunty tanie i sila robocza tez
Za chwile bedzie tutaj ekspresowka na Mazury, autostrada juz jest.


@slozubn: Bardzo dobrze, że jest ta A1, można w bardzo szybki sposób stąd #!$%@?ć. Ekspresówka też się przyda, w Olsztynie jest więcej pracy xD.

bo grunty tanie i sila robocza tez


@slozubn: Właśnie to jest najlepsze, Grudziądz to jest po prostu tania siła robocza. Autobusy o 5 rano, 13 i 21, dowożą 'skazańców' do obozów.
@obuniem: Akurat mam znajomosci w Olsztynie i wbrew pozorom jest tam niewiele podobno lepiej z robota niz w Grudziadzu. Przypominam, ze mowimy tez o warminsko-mazurskim gdzie wystarczy wyjechac kawalek za olsztyn i gleboka bieda dalej jest czyms codziennym choc dotacje na rolnictwo EU i powoli rozwijajaca sie turystyka pomagaja juz cos zmienic
@slozubn: Można zostać spawaczem, kierowcą Tira, operatorem koparki, glazurnikiem, zamiast to LO iść do samochodówki i pracować w warsztacie, zrobić kurs na widlaki - ja też celuję bardziej w takie zawody, chociaż jestem po liceum. Nie trzeba być inteligentnym, żeby je wykonywać. Inna rzecz to faktycznie jakieś choroby, o których pisałeś - takim ludziom na pewno przydałaby się jakaś pomoc
@slozubn: Olsztyn jest jednak miastem studenckim, więc robota jest chociaż w jakichś pubach/barach innych miejscach dla młodych/studentów. No a poza Olsztynem, to bida w #!$%@?, fakt.
@octoberman98: post pisalem troche z autpsji, chcialem isc na tiry to stan zdrowia dal znac, tak samo maszynista. Jak sie wkrecilem w swoja wyuczona branze to przyszla pandemia i ze tak to ujme "wszystko #!$%@?"

Czlowiekowi w pewnym momencie sie juz po prostu odechciewa, chce po prostu stabilnej michy i odrobiny zycia ¯\_(ツ)_/¯

@obuniem: troche jak Torun, miasto ladne, stundent sie zakreci w barze bo to ich miasto ale co
@LittleBi: Polska jest krajem skrajności:
Albo masz mgr inż + 312312313 certyfikatów + 4324234234 projektów + 4214214 prac w Polsce i za granicą będąc młodą osobą to wtedy faktycznie dobrze zarobisz czyli te 7k na rękę plus nawet i do 15+
albo umowa o gówno i januszex dzięki któremu nie zdechniesz.

Jakoś nie wydaje mi się by wszędziesz na świecie był taki wyzysk i taka skrajność. Np dla mnie praca to
@obuniem: czyli poza uczelniami i nieco lepsza sytuacja dla studenta w sumie niewiele lepiej niz w Grudziadzu/Toruniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Niebadzlosiem: o wlasnie to, mam wrazenie ze u nas albo jestes superspecjalista15+ albo jestes #!$%@? robak i masz byc wdzieczny ze janusz wogole daje ci prace i pieniadze na splesnialy chleb z biedry (zreszta na wykopie widac takie podejscie niektorych do ludzi) i jak smiesz
czyli poza uczelniami i nieco lepsza sytuacja dla studenta w sumie niewiele lepiej niz w Grudziadzu/Toruniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@slozubn: Chyba w innych mniejszych miastach posiadających uczelnie wyższe też tak jest, robisz studia bo na miejscu i wylatujesz (chyba, że coś cię tam trzyma). Ja uważam, że w Polsce warto mieszkać jedynie w jednym z największych miast, bo inaczej to cały czas będzie biednie, a tam
@obuniem: niby tak ale z drugiej strony wszystko sprowadza sie do tego ze jak masz ambicje to masz tylko kilka duzych miast a reszta nie istnieje. I tak szarak chcac zyc godnie a nie majac duzej sily przebicia zostaje w srednim miescie, lapie co jest i cos wynajmie bo w duzym miescie za podobna prace wynajmmie co najwyzej pokoj na spolke. A wpychanie wszystkich do kilku duzych miast raczej dobrze nie
@Niebadzlosiem: Albo robisz jako biorobot u Bezosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Muska w sumie stac a ze ma nieszablonowe podejscie do rzeczywistosci to widac w zasadzie wszedzie. I chwala mu za to bo dzieki temu miedzy innymi eksploracja kosmosu ruszyla mocno z miejsca

Dodam tylko do poprzedniego wpisu @obuniem: Mozliwosci i sa, gorzej jak musisz #!$%@? by sie tam utrzymac i nie masz szans by te
A wpychanie wszystkich do kilku duzych miast raczej dobrze nie zrobi sytuacji na rynku wynajmu/nieruchomosci.


@slozubn: Oczywiście, że nie jest to dobre, ale duże miasta, to jedyne sensowne wyjście według mnie, właśnie przez to, że w miastach powiatowych jest jak jest. To jest smutne, że to 2000zł czy 2500zł niedługo wystarczy jedynie na paliwo, coś do jedzenia i tapczan do krzaków. Trzeba się dostosować do warunków, bo jako jednostka, sytuacji całego
@obuniem: tez fakt, z drugiej strony jestes takim matim po technikum - nie jestes patusem, wzglednie ogarniety ale jednak nie na tyle by isc na jakis solidny kierunek

Pracujesz u siebie w jakiejs lokalnej firmie lub filii wiekszej w srednim miescie, powiedzmy masz te 3500 do lapy i jestes w stanie wynajac za to kawalerke - zamienilbys to na duze miasto gdzie powiedzmy dostaniesz kilka stow wiecej ale kawalerka to juz