Wpis z mikrobloga

#programowanie #php #laravel #sql

Mirki, obecnie pracuję jako pl/sql dev i zaproponowali mi dziś dołączenenie do zespołu php (apka w laravelu). No i w sumie zastanawiam się, bo po pracy uczę się Pythona, więc powoli tworzy się taki stack na porządny backend.

Pracuje ktoś z was w tym? Dużo jest się z tym pierdzielenia? Czego mogę się spodziewać ucząc się php?
  • 7
@kurazjajami: Ja pracuje z laravelem od 3 lat i powiem tak: to zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Laravel jest świetny wg mnie ale niestety pozwala na dużo niekoniecznie dobrych praktyk - myśle ze stad pochodzi masa negatywnych opinii na jego temat. Ciężko coś doradzić tak szczerze ¯\(ツ)
@kurazjajami: Możesz iść w Laravela, ale musisz mieć świadomość tego, że cię tam będą okaleczać na każdym kroku. Rozwiązania konceptów będą brzmiały niczym powszechnie uznawany w IT standard, a nie będą niczym więcej niż instrukcją używania konkretnych bibliotek.

Na przykład wykorzystanie funkcjonujących w środowisku nazw w swoim własnym kontekście, który nie musi mieć z oryginalną definicją wiele wspólnego. Czytałem właśnie artykuł gościa, który myślał że pisze o szeroko rozumianym polimorfizmie pokazując