Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej szukam #ksiazki #fantasy która nie będzie nudna..
Właśnie odrzuciło mnie tym Ziemiomorze.

#pytanie #kiciochpyta


- bez zamulania
- smoki, magię miecze i wielki bohaterów.
- trochę brutalności nie zaszkodzi
- wielką skalę konfliktu np walka przeciw Bogom czy inny koniec świata
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alhakeem: Topór i skała — oto skarby Północy. Wiedzą o tym nieustraszeni żołnierze Szóstej Kompanii, górskiego oddziału, strzegącego północnych granic Imperium Meekhańskiego. A jeśli istnieją starcia nie do wygrania? Jedyne, na co może wtedy liczyć Górska Straż, to honor górali.

Miecz i żar — tylko tyle pozostało zamaskowanemu wojownikowi z pustynnego Południa. Kiedyś, zgodnie ze zwyczajem, zasłaniał twarz, by nikt nie wykradł mu duszy. Dziś nie ma już duszy, którą
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Boli mnie trochę nazwanie Ziemiomorza nudnym, ale wiadomo. Są gusta. Spróbuj trylogię "Pierwsze Prawo" Abercrombiego. Brutalna, pełna akcji, a przy tym napisana bardzo przyjemnie. To obok Martina chyba mój ulubiony współczesny pisarz fantasy.
  • Odpowiedz
@khaes: z takich klimatów to znasz może Kresa? Mam takie sobie zdanie o jego "Księdze całości", ale pierwsza część ("Północna granica") to była, mimo dość kiepskiej korekty/ redakcji, jedna z najfajniejszych rzeczy z polskiej fantastyki, które czytałem, bardzo "organiczna"
  • Odpowiedz
@tak_ze_ten: Zgodzę się, Feliks jest bardzo przystępny, aczkolwiek nie szaleję jakoś bardzo za nim. Generalnie ja raczej alergicznie reaguję na polską fantastykę i tylko nieliczne wyjątki trawię w ogólnym rozrachunku. ()
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: "Draconis Memoria" Anthony Ryana jest fajne

- dość krótkie, zamknięta trylogia
- są smoki, strzelanie z karabinów, magia
- brutalność też
- stawka konfliktu dość spora, tylko o przetrwanie dotychczasowego porządku świata
  • Odpowiedz