Wpis z mikrobloga

Pytanko dla mirkowych inwestorów - chciałbym wpłacić 70k na s&p500, niech sobie leży bo nie mam czasu tym machlować teraz, jak najlepiej to wpłacić żeby najmniej stracić na prowizjach a firma była w miarę pewna?

#gpw #gielda #etf #sp500 #gospodarka #finanse #ekonomia #uniaeuropejska #oszczedzanie #inwestowanie #inwestycje #inflacja #lokaty #banki #polska #pieniadze #bankowosc #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #kryptowaluty #niebieskiepaski #rozowepaski

Czego używasz do kupna zagranicznych akcji?

  • mBank 27.0% (41)
  • BOŚ 9.9% (15)
  • degiro 7.2% (11)
  • ING 5.9% (9)
  • Lynx 1.3% (2)
  • BZWBK 0.7% (1)
  • xtb 34.9% (53)
  • Santander 4.6% (7)
  • BNP 0% (0)
  • Inne - prosze napisz w komentarzu 8.6% (13)

Oddanych głosów: 152

  • 24
  • Odpowiedz
@Candy: No raczej wrzucam tam kasę której nie będę miał zamiaru wypłacać przez najbliższe min 5lat (docelowo to za 20+lat, ale wiadomo, rozne rzeczy w zyciu sie moga przytrafic)
  • Odpowiedz
@Candy: IKZE chce też założyć niedługo, ale tam jest limit 9 466,20.

Po prostu mam kase której nie chce zeby mi zeżarła inflacja, nie mam narazie czasu na mocne zagłębianie sie w tematy giełd/obserwowanie spółek itd, dlatego chciałem wrzucić gdzieś gdzie mi pokryje inflacje + moze ewentualny zarobek, stąd SP500 wydaje mi się rozsądnym etfem, chyba że wiesz coś czego ja nie wiem?

BTW Dzięki
  • Odpowiedz
9 466,20


@FreakyYak: 5 259,00

ETF na SP500 nie jest złym wyborem, tym bardziej, że teraz jest możliwość dostać go z polskiego podwórka. Najlepiej coś z polityką akumulacyjną (bez dywidend), wtedy masz mniejsze koszty.

Osobiście jestem zwolennikiem indeksów światowych, np. MSCI World albo FTSE All World + do tego jakiś EM.

Kup co uważasz i możesz zapomnieć o temacie.
  • Odpowiedz