Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@appul: zależy jakim autem jedziesz. Jak jesteś np w korku i masz się przetoczyć do przodu to dieslem spokojnie bez użycia gazu ruszysz. Benzyną może być ciężko
@Exen0 brakuje tagu #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º) a tak swoją drogą to różowa ma rację mnie instruktor uczył żeby na samym sprzęgle ruszać aż mnie potem egzaminator #!$%@?ł że za wolno ruszam potem auto zgasło i podziękował za egzamin... Potem normalnie z gazem ruszałem i zdane bez problemu. Nikt jej nie mówi żeby ruszała z 3k+ xD ale 1200 i rusza elegancko a sprzęgło nie cierpi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@TypowyDaltonista: tunelu? Przecież nigdzie nie napisałem, że się nie da. Naucz się czytać... Zwyczajnie bez sensu benzyna 1,2 ruszać bez gazu np spod świateł, bo to zajmie wieki. Za to nawet takim dieslem 2.0 spokojnie dasz radę i się nie będziesz jakoś zbytnio ociągał. Silnik benzynowy musiałby mieć znacznie większą pojemność, bo benzyny mają mniejszy moment obrotowy przy niższych obrotach aniżeli silniki diesla.
@tygry: No nie wiem gdyby mi moja różowa powiedziała że powinno się coś robić w taki sposób a ktoś kto teoretycznie jest ekspertem w danej dziedzinie powiedział że lepiej to robić inaczej to bardziej bym się skłaniał żeby słuchać tej drugiej osoby.
Nie wiem gdzie widzisz problem. Szczególnie że argument opa który ma potwierdzić jego autorytet to przejechane 50tys kilometrów a to nie jest tak dużo.
głównym problemem jest tutaj to że twoja rozowa stawia to co mówiłeś niżej niż to co mówi instruktor. I to jest problem a nie palone sprzęgło


@tygry A później zdziwienie, że Polacy nie ufają specjalistom, tylko słuchają mądrości cioci Grażyny. Insturktor to rodzaj eksperta w tej dziedzinie. Każdemu kto ma cokolwiek rozumu w głowie, jego głos wyda się sensowniejszy niz typa, co przejechał zawrotną liczbę (lol) kilkudziesięciu tys. km xd
Imo op ma racje. Jak nauczy się pierw z puszczaniem sprzęgła i później stopniowo będzie dodawać coraz więcej gazu, to nauczy się ogólnej techniki obsługi sprzęgła i będzie w każdym aucie dawała sobie rade, a przy sposobie dynamicznego ruszania z dodawaniem gazu nauczy się ruszać z gazem tylko w eLce, która bardzo dużo wybacza, a potem wsiądzie do innego auta i będzie musiała się uczyć od nowa i będzie dusić i się