Wpis z mikrobloga

Czołem Mirko! Takie pisemko dostałem z Mopsu. Dodam, że tenże "ojciec" nie interesował się mną przez prawie całe życie, ma odebrane prawa rodzicielskie i nigdy nie płacił alimentów (nawet co jakiś czas przychodzi mi pismo od komornika z taką jakby "zachętą" żeby zająć się ściąganiem tego długu za alimenty, ale mam #!$%@? - zawsze chciałem mieć spokój święty od tego gościa). Paradox tej sytuacji może być taki, a prawo w Chlewie Obsranym Gownem na to zezwala, że istnieje możliwość, że to ja będę musiał płacić na jego utrzymanie xD Gdy to wczoraj przeczytałem to mój detektor żenady #!$%@?ło na Marsa szybciej niż ten łazik NASA, który ma tam dziś lądować. Co zrobilibyście w mojej sytuacji? Można z tego się jakoś wymiksować? Czy może mieć na to #!$%@? bo nic mi nie grozi? #bekazpodludzi
Pobierz Winden - Czołem Mirko! Takie pisemko dostałem z Mopsu. Dodam, że tenże "ojciec" nie i...
źródło: comment_1613629612TvFM81ZjlbfSatUGC2jl72.jpg
  • 234
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
bez trudny wykażesz że ojciec się Tobą nie interesował i nie płacił na Twoje utrzymanie kiedy powinien,


@felixa: ale wyczuwasz tutaj błąd logiczny?
Nic dla ojca nie zrobiłaś za młodu, może cię nawet nie chciał, ale łożyć na ciebie prawnie musiał. <==> nic dla ciebie ojciec nie zrobił ale, twoim zdaniem, nic mu się od ciebie nie należy?

Też by mnie wkurzyły roszczenia pasożyta ojca ale ...
jeśli to sprawa o alimenty, to nie rozumiem czemu MOPS


@banjo: jeżeli nie wypłacał ojciec to wypłacał zus, potem zus przestał wypłacać i alimenty były otrzymywane z mopsu(okrojone o 50%) - taka sytuacja była kiedyś u mnie. Jeżeli ojciec nie wykazywał zainteresowania oraz nie płacił alimentów to OP może się wyluzować.
@Winden miałem taką samą sytuację, ignorowałem to zupełnie, aż wszczęli sprawę sądową o alimenty. Skonsultowałem to z adwokatem, napisałem, że tata pracuje na czarno i zaniża swoje realne dochody w oświadczeniach, by otrzymywać wsparcie z mopsu (podałem bardzo konkretne przykłady z kwotami włącznie). Poza tym opisałem wszystkie pozamerytoryczne powody jego absencji w rodzinie, które w sądzie rodzinnym mają z reguły jakąś wagę. To wystarczyło. Mops się odwalił, ojcu przywalił parę miesięcy posuchy
@Winden: idź z tym do prawnika, MOPS ma "obowiązek walczyć" o pieniądze na utrzymanie podopiecznego i w razie braku Twojej reakcji może wytoczyć Ci proces w imieniu Ojca.
dobrze jezeli masz pisma od komornika o tym, że nie uregulowano alimentów, zawsze to jakiś argument za tym byś został zwolniony z obowiązku alimentacyjnego.
z takich powodów warto podjąć wysiłek i nawet jako dorosły te prawa odebrać takiemu rodzicowi


@felixa: Jako dorosła, pełnoletnia osoba, nie możesz odebrać praw rodzicielskich rodzicowi. Prawa rodzicielskie wygasają w dniu Twoich 18 urodzin, co oznacza, że od tego dnia sama decydujesz o sobie. Prawo nie przewiduje czegoś takiego jak odebranie praw rodzicielskich wstecz ;-)
@Winden: też mam takie same obawy, bo cały czas mnie tym straszył i miał mnie w piździe. Całe szczęście zachorował na raka, jakaś agresywna odmiana, także nie zostało mu już tutaj dużo czasu i mogę być spokojny ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: