Wpis z mikrobloga

Czołem Mirko! Takie pisemko dostałem z Mopsu. Dodam, że tenże "ojciec" nie interesował się mną przez prawie całe życie, ma odebrane prawa rodzicielskie i nigdy nie płacił alimentów (nawet co jakiś czas przychodzi mi pismo od komornika z taką jakby "zachętą" żeby zająć się ściąganiem tego długu za alimenty, ale mam #!$%@? - zawsze chciałem mieć spokój święty od tego gościa). Paradox tej sytuacji może być taki, a prawo w Chlewie Obsranym Gownem na to zezwala, że istnieje możliwość, że to ja będę musiał płacić na jego utrzymanie xD Gdy to wczoraj przeczytałem to mój detektor żenady #!$%@?ło na Marsa szybciej niż ten łazik NASA, który ma tam dziś lądować. Co zrobilibyście w mojej sytuacji? Można z tego się jakoś wymiksować? Czy może mieć na to #!$%@? bo nic mi nie grozi? #bekazpodludzi
Winden - Czołem Mirko! Takie pisemko dostałem z Mopsu. Dodam, że tenże "ojciec" nie i...

źródło: comment_1613629612TvFM81ZjlbfSatUGC2jl72.jpg

Pobierz
  • 234
detektor żenady


@Winden: Dlaczego żenady? Dla kogo miałoby to być żenujące? Że dla ojca? Jeśli ten jest z założenia beznadziejny, to takie zagranie może być na jego poziomie i przez to nie być żenujące.
Za to mógły popsuć Ci się detektor absurdu, w kontekście tego, że możesz być zmuszony do łożenia na ojca, który w praktyce winny Ci jest zaległe alimenty.
@Winden: na czas postępowania mogę zostać Twoim fikcyjnym partnerem życiowym, a że jestem totalnym przegrywem, to musisz mnie utrzymywać i płacić za terapię. Jak urząd dalej będzie cisnął temat, to się podniesie argument, że nas dyskryminują.
mam identyczną sytuację, możesz mi powiedzieć w jaki sposób Cię znaleźli? po adresie, po peselu? to inicjatywa Twojego ojca czy to MOPS jest taki kreatywny i sami Cię wyhaczyli? ja się przeprowadziłem, ale już nie raz myślałem czy mimo to kiedyś też mi taki papier nie przyjdzie
@Winden: no i jeszcze nie widzę pouczenia co do skutków niewywiązania się z doręczenia dokumentów, tak że ten ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niemniej też nie wychodziłbym z założenia, że urząd będzie działał na Twoją niekorzyść. Dostali wniosek, to muszą przeprowadzić postępowanie. Nie stawiaj ich w roli swoich przeciwników, tylko rób wszystko, żeby mieć jak najbardziej korzystny materiał dowodowy dla siebie
@Winden: Dobry jeszcze jest ten przypis na samym dole, że pracownik socjalny jest dostępny w godzinach 7:30-9:30 we wtorki i czwartki :D W środy jednak już nie, bo był przepracowany...
Zawsze we mnie się gotuje jak widzę takie sprawy. U mnie w mieście alkoholiczka podała o alimenty swoje dziecko jak tylko wyszło z domu dziecka. Nie wiem czy sprawa się zakończyła, ale nie mogę pojąć jak prawo zezwala na takie rzeczy.
@Winden: Witamy w Bolsce, jakiś urzędas sobie zażyczył papierków nt. moich zarobków, stałych wydatków, sytuacji finansowej całej mojej rodziny i ja mam lecieć z tym wszystkim w pysku.
@Winden: Do sądu z prawnikiem i pewnie sie obronisz, nie zajmowal sie, nie pracowal, nie splacal dlugi, nie pomagal w twoim wychowaniu itp w duzym skrocie nic mu nie jestes winny i olewal cie cale zycie a jego bieda to tylko jego wina.
@Winden: Prawnik, wyciągnij papiery o odebraniu praw, alimentach i powodzenia - jak trafi Ci się dobry sędzia, to sprawę załatwi szybko, bo wygląda mi to na "rażące zaniedbanie obowiązków rodzicielskich itp" co jest dobrą podstawą do oddalenia takiego pisma.