Wpis z mikrobloga

Czołem Mirko! Takie pisemko dostałem z Mopsu. Dodam, że tenże "ojciec" nie interesował się mną przez prawie całe życie, ma odebrane prawa rodzicielskie i nigdy nie płacił alimentów (nawet co jakiś czas przychodzi mi pismo od komornika z taką jakby "zachętą" żeby zająć się ściąganiem tego długu za alimenty, ale mam #!$%@? - zawsze chciałem mieć spokój święty od tego gościa). Paradox tej sytuacji może być taki, a prawo w Chlewie Obsranym Gownem na to zezwala, że istnieje możliwość, że to ja będę musiał płacić na jego utrzymanie xD Gdy to wczoraj przeczytałem to mój detektor żenady #!$%@?ło na Marsa szybciej niż ten łazik NASA, który ma tam dziś lądować. Co zrobilibyście w mojej sytuacji? Można z tego się jakoś wymiksować? Czy może mieć na to #!$%@? bo nic mi nie grozi? #bekazpodludzi
Winden - Czołem Mirko! Takie pisemko dostałem z Mopsu. Dodam, że tenże "ojciec" nie i...

źródło: comment_1613629612TvFM81ZjlbfSatUGC2jl72.jpg

Pobierz
  • 234
  • 1416
@Winden o matko, ja się tego boje pół życia - chyba skonsultowalabym się z prawnikiem na Twoim miejscu, w sądzie bez trudny wykażesz że ojciec się Tobą nie interesował i nie płacił na Twoje utrzymanie kiedy powinien, i to powinien być jasny argument dla sądu że nie jesteś mu nic winien ale obawiam się, że trochę krwi może Ci to napsuć :/ współczuję bardzo, mi się to w głowie nie mieści że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 338
@felixa:

właśnie z takich powodów warto podjąć wysiłek i nawet jako dorosły te prawa odebrać takiemu rodzicowi


Z dniem osiemnastych urodzin rodzicom wygasają prawa rodzicielskie z mocy prawa, bo stajesz się pełnoletnim.

@Winden:

Art. 144(1) zd. 1 krio. [Uchylenie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego]

Zobowiązany może uchylić się od wykonania obowiązku alimentacyjnego względem uprawnionego, jeżeli żądanie alimentów jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie

LEX nr
@Winden: nie stresuj sie tylko idz do prawnika. MOPS taki robi z marszu i czesto ch*ja moga ugrac. Moja zona takie pismo dostala z osiem lat temu. Dopoki gadala z MOPSem to wydawalo sie ze koniec tematu. Niewazne ze stary alkoholik zniszczyl jej i tesciowej zycie i musialy z domu sie wyprowadzic jak byla w liceum.
Poszlismy do prawnika i pytanie pierwsze czy stary ma zrodlo dochodu. Mial rente. Prawnik na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@borostwor: bywają porzucenia rodziców w szpitalach nawet bez nawet patologicznych sytuacji. Raz była afera, bo ojca porzuciła prokurator xD

@girlsjustwannahavefun: ja ze swojego doświadczenia wiem, że jednak zapadają wyroki oddalające powództwo. Pewnie jak wszędzie zdarzają się przypadki błędów. Od tego jest jednak apelacja, by tam już skorygować orzeczenie.