Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1469
#motoryzacja #prawo #oszukujo

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 2019 auto do mechanika z częściami kupionymi przeze mnie osobiście w ASO (mam rachunki) w celu wymiany. Mechanik "wymienil" te czesci, wziął za robocizne i oddał auto. W poprzedni weekend postanowiłem sam z pomocą szwagra dobrać się do tych części bo wciąż uważałem że problem nie został pierwotnie poprawnie rozwiązany. Po rozebraniu wyjąłem rzekome części i ujrzałem na nich wybitą danę odpowiadają rocznikowi samochodu. Mechanior więc nie wymienił części które mu dałem lecz je przywłaszczył, oraz wziął kasę za robotę której nie wykonał. Nie bardzo mi się podoba wizja niepodjęcia zadnej akcji w tej sprawie więc podpowiedzcie, jak go dojechać za to?

Mam historię mojej rozmowy z mechanikiem (sms) w której jest wyraźnie napisane jakie części mu przywożę na wymianę po czym on podaje cene usługi a dzień później pisze ze auto jest zrobione i do odbioru. Na rachunkach z aso też mam datę dokonanej "wymiany" i zakres prac bo trzymałem zarchiwizowane.

What to do?

Rozszierdzonym ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
boa_dupczyciel - #motoryzacja #prawo #oszukujo 

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 201...

źródło: comment_1613379030yHCnX7t2cIiea5zAmsmsCn.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • 173
@boa_dupczyciel: spróbuj pójść do prawnika, który napisze Ci pismo i powiedz mechanikowi, że jeżeli nie odda kasy to zgłosisz sprawę do prokuratury i pokaż mu kopie pisma. Jak mechanik zobaczy pismo z pieczątka itp to się może wystraszy i uda się załatwić sprawę polubownie.
  • Odpowiedz
  • 272
@boa_dupczyciel no to trochę nie ogarniam takich ludzi jak Ty. Kupujesz części w aso i dajesz je do mechanika który nie wystawia fv.
Ja bym się dopytał jakiegoś radcy prawnego jak to w takiej sytuacji wygląda.
  • Odpowiedz
@klark: zasadnicze pytanie jest takie czy wiesz co bylo wybite na czesciach ktore mu daleś? Bo nikt nie powiedział ze nie moglo byc tej samej daty
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: możesz zgłosić, możesz po straszyć prawnikami, może nawet jakieś wezwanie z urzędu mechanik dostanie jak zgłosisz do sądu lub prokuratury (cholera wie), realnie na 100% nic nie wywalczysz. Nie masz faktur, nie masz protokołu oddania auta, minęły już 2 lata. Mechanik ci powie że od tamtej pory inny mechanik mógł podmienić część na starą (w końcu nadal miałeś z tym problemy więc jeździłeś z tym samym do innych mechaników) i
  • Odpowiedz
@Niles: prawda, dlatego tak te #!$%@? mechanicy oszukuja. Mi jeden mechanik przynajmniej pokazal moje stare czesci po wymianie. Ale jak np inny mowil ze wymienil pompe paliwa ale tylko przez telefon to jak mu sie udowodni skoro wiem ze nie wymienil a to bylo kilka miesiecy temu... zycie. Najlepiej auto w leasing brac i tyle.
  • Odpowiedz