Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1469
#motoryzacja #prawo #oszukujo

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 2019 auto do mechanika z częściami kupionymi przeze mnie osobiście w ASO (mam rachunki) w celu wymiany. Mechanik "wymienil" te czesci, wziął za robocizne i oddał auto. W poprzedni weekend postanowiłem sam z pomocą szwagra dobrać się do tych części bo wciąż uważałem że problem nie został pierwotnie poprawnie rozwiązany. Po rozebraniu wyjąłem rzekome części i ujrzałem na nich wybitą danę odpowiadają rocznikowi samochodu. Mechanior więc nie wymienił części które mu dałem lecz je przywłaszczył, oraz wziął kasę za robotę której nie wykonał. Nie bardzo mi się podoba wizja niepodjęcia zadnej akcji w tej sprawie więc podpowiedzcie, jak go dojechać za to?

Mam historię mojej rozmowy z mechanikiem (sms) w której jest wyraźnie napisane jakie części mu przywożę na wymianę po czym on podaje cene usługi a dzień później pisze ze auto jest zrobione i do odbioru. Na rachunkach z aso też mam datę dokonanej "wymiany" i zakres prac bo trzymałem zarchiwizowane.

What to do?

Rozszierdzonym ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
boa_dupczyciel - #motoryzacja #prawo #oszukujo 

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 201...

źródło: comment_1613379030yHCnX7t2cIiea5zAmsmsCn.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: Nic nie zrobisz, nie masz dowodu z którego roku były części kupione w aso, prosta linia obrony :" A bo ja wiem ile to na półce/ w magazynie leżało?" Wg mnie będzie słowo przeciwko słowu, ponadto sam rozebrałeś auto- nie na oczach rzeczoznawcy, to Cię stawia w jeszcze gorszej sytuacji. Bo jak udowodnisz, że to nie są jakieś części ze złomu, kupione dla podmianki? I jescze- 2 lata temu to
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: Widzę, że Mirków ponosi fantazja dojechania mechanika, ale prawda jest taka, że możesz tylko blefować. Sklecić pismo "przedsądowe" o ugodę, ale jeśli sie nie wystraszy, nic mu nie zrobisz, i nawet nie ma co topić czasu i pieniędzy w jakiekolwiek postępowanie.
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: idź do niego grzecznie z kartką A4 na której jest pozew do Urzędu skarbowego, i na policję, oraz pozew cywilny i albo wymienia i robi jak trzeba i zwraca kasę za ostatnią wizytę albo odjeżdżasz i wybierasz się do wyżej wymienionych instytucji
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: w rękach trzymasz jakąś uszczelke z króćem? To jakaś część od EGRa? Generalnie to udowodnić że cześci zostały niewymienione będzie ciężko, jedynie możesz zgłosić do US za niewystawianie rachunków. W jaki sposób chciałbyś udowodnić, że nie dostałeś od gościa zużytych cześci i nie wmontowałeś ich sobie z powrotem?
  • Odpowiedz
@krolcz: Wygląda na uszczelkę podstawy filtra oleju w n47, sam taką wymieniałem w swoim. @boa_dupczyciel Jaki był twój problem, że po naprawie nie zauważyłeś tego, że nie został rozwiązany? Nie widziałeś wyciekającego/ubywającego oleju?
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: Ogólnie to idź do kogoś kto się tym zajmuje - radca prawny, prawnik, ktokolwiek - bo #!$%@?łeś.

Po wymianie powinien ci oddać/pokazać wymienione części to raz. Dwa, że brak rachunku/Fv też nie pomaga, ale skoro masz dowody w korespondencji to już na plus i pytanie co w niej konkretnie jest. Trzy czy masz zdjęcia lub opis z lat produkcji tych części? Równie dobrze mogłeś kupić części z tego samego rocznika
  • Odpowiedz
najpierw do PZMot po rzeczoznawcę, który potwierdzi Twoje przypuszczenia (cześć jest OEM, zamiast AM)- potem z tym na Policję i zgłaszasz oszustwo
  • Odpowiedz
względnie duże ASO gdzie "zarobienie" na przywłaszczeniu części klienta jest nie warte świeczki.


@Niles: nie warte świeczki dla właściciela lub manago, nie dla sebka, który właśnie tam odbywa praktyki
  • Odpowiedz