Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1469
#motoryzacja #prawo #oszukujo

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 2019 auto do mechanika z częściami kupionymi przeze mnie osobiście w ASO (mam rachunki) w celu wymiany. Mechanik "wymienil" te czesci, wziął za robocizne i oddał auto. W poprzedni weekend postanowiłem sam z pomocą szwagra dobrać się do tych części bo wciąż uważałem że problem nie został pierwotnie poprawnie rozwiązany. Po rozebraniu wyjąłem rzekome części i ujrzałem na nich wybitą danę odpowiadają rocznikowi samochodu. Mechanior więc nie wymienił części które mu dałem lecz je przywłaszczył, oraz wziął kasę za robotę której nie wykonał. Nie bardzo mi się podoba wizja niepodjęcia zadnej akcji w tej sprawie więc podpowiedzcie, jak go dojechać za to?

Mam historię mojej rozmowy z mechanikiem (sms) w której jest wyraźnie napisane jakie części mu przywożę na wymianę po czym on podaje cene usługi a dzień później pisze ze auto jest zrobione i do odbioru. Na rachunkach z aso też mam datę dokonanej "wymiany" i zakres prac bo trzymałem zarchiwizowane.

What to do?

Rozszierdzonym ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Pobierz boa_dupczyciel - #motoryzacja #prawo #oszukujo 

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 201...
źródło: comment_1613379030yHCnX7t2cIiea5zAmsmsCn.jpg
  • 121
@boa_dupczyciel: Tak jak ktoś wyżej opisał. Bez protokołów zdawczo-odbiorczych i faktur, oraz po takim czasie to jak koleś ma choć minimum pojęcia nic od niego nie ugrasz. Bo pierwsze co zrobi jego papug to powie przed sądem, że były dwa lata żeby ci ktoś to podmienił, a poza tym zapyta czy wiesz i masz dowód co było wybite na częściach które dostarczyłeś. Oskarżasz, więc udowodnij, że to on. Nauczka na przyszłość,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
spróbuj pójść do prawnika, który napisze Ci pismo i powiedz mechanikowi, że jeżeli nie odda kasy to zgłosisz sprawę do prokuratury i pokaż mu kopie pisma. Jak mechanik zobaczy pismo z pieczątka itp to się może wystraszy i uda się załatwić sprawę polubownie.


@m1ck: fajnie fajnie. A gdzie tu #!$%@? nauczka? Innych dalej może #!$%@?ć?
@kopszmercen: masz rację ale chyba priorytetem jest odzyskać kasę, a jak się okazuje OP nie ma faktur wiec małe prawdopodobieństwo, że coś udowodni, a jak pomacha papierem z pieczątką kancelarii prawniczej to jest szansa, że gość się przestraszy i mu chociaż kasę odda.
@boa_dupczyciel: Niestety ten zawód jest systemowo skażony patologią i złodziejstwem właśnie przez to, że ciężko zweryfikować faktczne naprawy. A to te k*rwy rozzuchwala.

Gdy oddałem auto do zrobienia rozsypanego napinacza paska klinowego, zapłaciłem za firmową, dobrej jakości część. Naturalnie gdy po pół roku się zj\*bała i tym razem sam podszedłem do naprawy - napinacz był najgorszym chińskim g*wnem firmy krzak.
Paragonu brak, bo "wie pan tak będzie taniej".
@boa_dupczyciel: Tak trochę żartowałem z tym. W kwestii tego że mam z nim kontakt xD Reszta to prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakbym podjechał pod adres w którym ostatnio go widziałem to mógłbym go poszukać. Tylko trochę do Zakopanego mam ;)