Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
Pobierz
źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg
  • 209
Szwecji, Norwegi,


@PierwszyPuchacz: na pewno chciałbyś porównywać się do tych dwóch krajów? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie dość że wiele rzeczy mają tańszych, to jeszcze do nas i reszty Europy Wschodniej wysyłają produkty gorszej jakości, szczególnie w branży spożywczej.


@DonTadeo: mieszkam w Szwajcarii i na niektórych produktach codziennego użytku widzę... Made in Poland. Oczywiście produkowane przez zagraniczne koncerny w polskich fabrykach, ale tym bardziej widać jak
@worldmaster: Czyli, gdy masz ojca alkoholika to powinieneś się cieszyć, że chociaż matka nie pije bo u sąsiada piją oboje czy patrzeć na tą rodzinę, gdzie takich problemów nie ma i dążyć, żeby u ciebie też było dobrze?


@MrArdzi można jednocześnie dążyć do jakiegoś ideału i cieszyć się, że na starcie nie masz najgorszej pozycji
@MrArdzi: Beka ze wszystkich którzy mieszkają w Polszy XD z kim z Kartonu bym nie rozmawiał to mam wrażenie że rozmawiam z szaleńcem. Jakieś urojenia o tym jak to w Polszy nie jest super a u mnie w Niemczech nie jest zle XD a ja na spokojnie ide do sklepu czy zamawiam w necie sprzęt jaki chce XD ps5? Najnowszy iphone? To są oszczędności od niechcenia po jednym miesiącu XD beka
Pobierz
źródło: comment_16127092723YEuhnqIKb5P2YdpVmZHEK.jpg
@PierwszyPuchacz: @MrArdzi: @DonTadeo: @MrArdzi: temat wielokrotnie wałkowany na wykopie. Nie da się porównywać cen bez brania pod uwagę tego jak rozwinięte są gospodarki obu krajów, przeliczając jeszcze do tego walutę/sile nabywcza waluty. To za mało. W krajach rozwiniętych dobra podstawowe sa po prostu tanie dla mieszkańców. To jest cześć trwałego rozwoju i życia w kraju wysoko rozwiniętym. Porównujemy sie z Niemcami bo to kraj sąsiedni a właściwie mało