Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
MrArdzi - Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalny...

źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
Urodzenie się w Niemczech/Holandii/Belgii itp to automatyczny wygryw.


@DonTadeo: tylko jezyk maja przekoszmarny. i ten wszechobecny dubbing o filmach z napisami zapomnij.Nicholas Cage mowiacy glosem Martin Kesslera czy Engelbert von Nordhausen krzyczacy ustami Samuela "Ich habe es satt, dass diese Mutter Schlangen fickt, in diesem Mutter-Fick-Flugzeug!"

  • Odpowiedz
Szkoda tylko, że fakt, że niemiec może kupować tak dużo rzeczy za najniższą krajową jest spowodowany m. in redystrybucją. Jak jesteś tam 30 letnim singlem, na wysokim stanowisku, to zabiorą ci połowę pensji po to, żeby twój kolega z magazynu mógł sobie kupić iPhona, Playstation i Pepsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kezioezio: No widziałeś jak rozwiązałeś zagadkę? W POLSCE JEST TANIEJ I LEPIEJ!!!!!! W POLSCE JEST LEPIEJ!!!!!!!!!!!!!!!
  • Odpowiedz
Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju.


@MrArdzi: @PierwszyPuchacz: @DonTadeo: Szkoda, że op nie urodził się w zdecydowanej większości biedniejszych państw. W dodatku mieszkamy w Europie czyli najlepszym kontynencie na świecie, najstabilniejszym.

A wy chcecie nie mieć wpływu na swoje życie tylko powierzyć je malutkiej szansie po to aby urodzić się w Niemczech, żeby samemu tego nie zrobić. Przecież granice są otwarte na oścież.
  • Odpowiedz
#!$%@? dlaczego nie mogłem urodzić się 600km w lewo, moje życie zapewne o wiele lepiej by wyglądało niż teraz. Tak to szkoła skończona, studia skończone, doświadczenie zdobytych. Zostało jeszcze kilka następnych lat wyciskania z siebie soków i może dobije do magicznej granicy płacy sprzątaczki w de. Życie w tym #!$%@? to mem.


@LokalnaPatologia: a czemu nie możesz po prostu przejechać te 600 km w lewo, znaleźć pracę, której akurat w Niemczech
  • Odpowiedz
@MrArdzi: jakby nie patrzeć urodziłeś się w jednym z lepszych miejsc do życia. Porównywanie się z lepszymi ok, ale pisanie przy tym że Polska jest jakimś wielkim zadupiem to srogie przegięcie
  • Odpowiedz
Wiem tyle, mój kolega skończył tylko podstawówkę, miał bardzo ciężko w domu- rodzice alkoholicy (sam widziałem co się działo), uciekł jak tylko skończył 18 lat, pracuje na magazynie, jego dziewczyna w maku, najniższe stawki. Utrzymują się, wynajmują mieszkanie, ma w miarę sprawne autko, nigdy mu nie brakuje do pierwszego. Spróbujmy tak przeżyć u nas za dwie najniższe


@MrArdzi: No a ty zostałeś w Polsce. Kolega jednak mądrzejszy od ciebie. Bierz z
  • Odpowiedz
@MrArdzi: w gruncie rzeczy to dobrze, że nasza najniższa pensja jest tak niska. Znaczy, że negatywny wpływ jej istnienia jest również mały. Więcej sensu obrazek by miał gdyby dotyczył średniej pensji lub mediany.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrArdzi: zdaje się zablokwoalem tag przegryw więc jak już się użalasz to taguj tę swoje płacze. Dobrze?
Nadmienię ze mogłeś urodzić się też w Syrii. Więc nie pierdół że masz ciężko bo żyjesz w kraju w którym niektórzy chcieliby żyć.
  • Odpowiedz
@MrArdzi: Dla wykopersów "normalność" to tak naprawdę "bardzo duża zamożność". Taki stan rzeczy jest dosłownie w kilkunastu krajach świata a większość populacji ziemi żyje w większej lub mniejszej biedzie.

To jest klasyczna mentalność julki dla której "normalność" to dom z basenem na przedmieściach metropolii w USA bo tak widziała na Netfliksie czy innym gównie dla juleczek wszystko inne to bieda i smród.

Dlaczego nie mamy brać przykładu i nie rozwijać się,
  • Odpowiedz
@Marek1991: Ja już mam tutaj dobrze płatną pracę, rodzinę i inne rzeczy. Nie mówię, że u mnie jest tragedia tylko, że u niego jest dobrze mimo braku perspektyw
  • Odpowiedz
Ja już mam tutaj dobrze płatną pracę, rodzinę i inne rzeczy.


@MrArdzi: no to czemu narzekasz?

A net worth of $93,170 U.S. is enough to make you richer than 90 percent of people around the world, Credit Suisse reports. The institute defines net worth, or “wealth,” as “the value of financial assets plus real assets (#!$%@? housing) owned by households, minus their debts.”
  • Odpowiedz
Nie żalę się tylko zwracam uwagę na różnice


@MrArdzi: To zwróć uwagę na różnicę życia w Afryce na przykład. Tam ludzie mają większe problemy niż niemożność kupienia 3 konsoli na minimalną wypłatę.
  • Odpowiedz