Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
Pobierz
źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg
  • 209
@PierwszyPuchacz: Wiem tyle, mój kolega skończył tylko podstawówkę, miał bardzo ciężko w domu- rodzice alkoholicy (sam widziałem co się działo), uciekł jak tylko skończył 18 lat, pracuje na magazynie, jego dziewczyna w maku, najniższe stawki. Utrzymują się, wynajmują mieszkanie, ma w miarę sprawne autko, nigdy mu nie brakuje do pierwszego. Spróbujmy tak przeżyć u nas za dwie najniższe


@MrArdzi: Serio zazdrościsz im? Przecież oni są tam najniższą niziną społeczną.
@mayek: A co do ceny PlayStation wybrałem najmocniejszą wersję Pro 1TB, nie żadne slim i małe dyski, najtaniej w Polsce dało się kupić za 1800 na promocji, aktualnie dostępna cena takiego modelu to 2200
@MrArdzi: Pracuje dla Niemieckiego korpo obecnie. Mieszkam w Krakowie obecnie bo Covid i nie mogę relokowac się. Dostaję trochę ponad średnią niemiecką. I tam każdy tak żyje że każdego miesiąca ma od #!$%@? kasy do wywalenia. Każdego na wszystko stać i nikt na ceny nie patrzy bo na wszystko każdego tu stać. Kupiłem Iphona 12 nowego za gotówkę bo mi się telefon zepsuł i nawet tego nie odczułem w budżecie.
@MrArdzi: Po prostu nie doceniasz tego co masz i że wszystkie rzeczy, które wymieniłeś, są jednak dostępne, mimo że wymaga to więcej wysiłku niż może od takiego Niemca. Poza tym masz też możliwość przeniesienia się do Niemiec, jeśli chcesz. Większość światowej populacji tego nie zrobi, bo nie może.
Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju.


@MrArdzi: porównywanie Polandii do jednej z najbogatszych gospodarek świata XD #!$%@? ziomuś, mieszkając w UE i tak masz całkiem niezłego farta. **A jak pójdziesz robić w IT to możesz sobie żyć za niemiecką pensję i mieć polskie ceny ¯\_(ツ)_/¯**. No ale zostało ci jak widzę stękanie na Wykopie
Moim zdaniem nie ma co się porównywać z kimkolwiek. Czy żyjesz w Somalii czy Japoni albo Niemczech dożyjesz MOŻE do tych 70 lat z czego 50 jest "użyteczne". No to jeśli mam na coś tracić czas pracując 4 miesiace a niemiec miesiąc to jaki sens jest tracić ten czas w Polsce? Mamy taki klimat że za wszystko się płaci, chcesz dom kredyt na szyje, podróż haruj jak wół a życie leci. Prawie