Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
MrArdzi - Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalny...

źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
@Der_urologe: Nie do końca się zgodzę. Patrząc ile można kupić chleba, litrów mleka, owoców za najniższą a ile za najniższą u nas nadal Niemcy wygrywają. Tak samo wizyta u lekarza, bilety do kina czy na basen.
  • Odpowiedz
@MrArdzi: A może trzeba zaakceptować rzeczywistość i uświadomić sobie, że nie wszędzie jest po prostu tak jak byś sobie wymarzył? Może brzmi z początku januszowo, ale faktem jest, że od początku istnienia cywilizacji większość ludzi żyła na niskim poziomie. Możesz zawsze iść zacząć w lesie i spróbować sam skonstruować ajfona
  • Odpowiedz