Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
MrArdzi - Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalny...

źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
@MrArdzi: a wiesz że cenę telefonu z jabłuszkiem ustala jabłuszko?;D różnica miedzy Francją a polską w dniu premiery iphona 12pro 128gb to 150zł, w pl było taniej o 150zł
  • Odpowiedz
@MrArdzi Wiesz że Niemcy to 4 gospodarka świata a Polska 21?
Wiesz że w 1939 Niemcy napadli zrujnowali i ograbili Polskę? Czego efekty do dziś widać zarówno w gospodarce Polski jak i Niemiec?
  • Odpowiedz
#!$%@? dlaczego nie mogłem urodzić się 600km w lewo,


@LokalnaPatologia: Pomyślało 7 miliardów innych ludzi na ziemi żyjących biedniej niż ty, i każdy się zastanawia dlaczego akurat oni mieli takiego PECHA że się tak a nie inaczej urodzili xD. Ty byś chciały żeby z dnia na dzień Polska stała się krajem tak bogatym jak Niemcy, po tylu latach zacofania? Od 30 lat jesteśmy drugą najszybciej rozwijającą się liczącą gospodarką na
  • Odpowiedz
Też nalezy wziąć pod uwagę takie aspekty, jak to, że w DE dużo zależy od samego kształtu twojego życia. Gdy jest się tam bezdzietnym kawalerem, który mieszka sam w jednym mieszkaniu, to rozporządzalny dochód będzie znacznie mniejszy, niż gdyby żyć z partnerką bez dzieci, z dziećmi albo w małżeństwie, bo od stanu cywilnego zależy w ogóle twoja wypłata albo kwestia czy dostaniesz socjal na dzieciaki, lub nie. Wynajem mieszkania potrafi być tańszy
  • Odpowiedz
@adibor: Chodziło mi o to ze 30 lat minęło i jest postęp i jakość życia i tak zajebista. Najlepsza chyba z krajów z byłego bloku wschodniego. Żeby było JAK W NIEMCZECH to potrwa dłużej niż 30.
  • Odpowiedz
@Darknes17: AHA, Czechy powiadasz?Średnia pensja w Polsce 5300 pln, średnia pensja w Czechach 5160 pln. Ale są różnice, żarcie droższe i gorsze. Za to za dojazd do pracy płaci pracodawca.
  • Odpowiedz
@pakoraban: Znam szefa małej firmy remontowej z Niemiec ( 4 osoby ) Ma 25k pln miesięcznie średnio ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jest tak kolorowo, jak robisz za najniższą w DE, ale wystarczy trochę awansować aby żyć jak w DojczRaju.
  • Odpowiedz
Wiem tyle, mój kolega skończył tylko podstawówkę, miał bardzo ciężko w domu- rodzice alkoholicy (sam widziałem co się działo), uciekł jak tylko skończył 18 lat, pracuje na magazynie, jego dziewczyna w maku, najniższe stawki. Utrzymują się, wynajmują mieszkanie, ma w miarę sprawne autko, nigdy mu nie brakuje do pierwszego. Spróbujmy tak przeżyć u nas za dwie najniższe


@MrArdzi: 2061 zł x2 = 4122zł netto.
Idź najpierw do pracy, a później
  • Odpowiedz