Wpis z mikrobloga

#programowaniegrafiki #gamedev #raycasting #programista15k #programowanie Czołem, czy Ktoś się orientuje na jakiej zasadzie zostało zrobione to oświetlenie? Sa kolorowe światła, okluzje i cienie. Tzn. na bank jest to wypalone.. tylko no właśnie mam problem w jaki sposób. To jest Raycaster - jakbyśmy chcieli żeby każda komórka miała własną texturę to byłaby masakra, np. niech plansza ma chociaż 64x64 komórek to już mamy 4096 textur na samą podłogę a jeszcze dochodzą sciany (ewentulanie sufity).. chyba łatwiej jeśli np. dla 100 komórek zrobi się jedną texturę np. 512x512.. chyba że można prerenderować bufor zawierający intensywności ale to nie wiem czy tak by sie dało.. przypominam że to nie jest zwykły poligonowy renderer ale raycaster
ZawzietyRobaczek - #programowaniegrafiki #gamedev #raycasting #programista15k #progra...
  • 9
@OlekAleksander: @zibizz1: @dotdot: @ofczy: Chyba już wiem mniej więcej jak do tego podejść..
1. sposób:
tak, wypalenie lightmapy dla całego poziomu, chyba najmniej obliczeniowo-żerna.. przy czym trzeba by tak to wyliczyć i podzielić żeby na jedną scianę przypadało przynajmniej 64x64 texteli - czyli dla textury 1024x1024 moglbym mieć miejsce dla 256 scianek. No i wszystko zalezy od liczby ścianek dla danego poziomu.

2. sposób
mniej wiecej to o
ZawzietyRobaczek - @OlekAleksander: @zibizz1: @dotdot: @ofczy: Chyba już wiem mniej w...

źródło: comment_16106681299V4ikZqwIWdn8pgjZCShcT.jpg

Pobierz